İsrail Müdafiə Qüvvələri İranın Kürdüstan vilayətində yerləşən Sənəndəc Beynəlxalq aeroportunda İrana ordusuna məxsus “Mi-17” helikopterini vurub.
Medianews.az Trend-ə istinadən xəbər verir ki, bu barədə İsrail Müdafiə Qüvvələrinin mətbuat xidməti məlumat yayıb.
“Dünən həyata keçirilən zərbə nəticəsində İnqilab Keşikçilərinin Hərbi Hava Qüvvələrinin hərbi imkanlarına vurulan zərər daha da dərinləşdirilir və İranın qərb bölgəsində hava üstünlüyü genişləndirilir. Hərbçilər əlavə edirlər ki, bu əməliyyat real vaxt kəşfiyyat məlumatları əsasında həyata keçirilib”,- deyə məlumatda qeyd olunub.

The Israeli army has shot down Iran's "Mi-17" helicopter -
The Israel Defense Forces struck an Iranian army "Mi-17" helicopter at Sanandaj International Airport, located in Iran's Kurdistan province.
Medianews.az, citing Trend, reports that the press service of the Israel Defense Forces released information about this.
"The strike carried out yesterday further deepens the damage inflicted on the military capabilities of the Revolutionary Guards' Air Force, and expands air superiority in Iran's western region. The military adds that this operation was conducted based on real-time intelligence data," the statement noted.