İsrail Müdafiə Qüvvələri İranın Kürdüstan vilayətində yerləşən Sənəndəc Beynəlxalq aeroportunda İrana ordusuna məxsus “Mi-17” helikopterini vurub.
Medianews.az Trend-ə istinadən xəbər verir ki, bu barədə İsrail Müdafiə Qüvvələrinin mətbuat xidməti məlumat yayıb.
“Dünən həyata keçirilən zərbə nəticəsində İnqilab Keşikçilərinin Hərbi Hava Qüvvələrinin hərbi imkanlarına vurulan zərər daha da dərinləşdirilir və İranın qərb bölgəsində hava üstünlüyü genişləndirilir. Hərbçilər əlavə edirlər ki, bu əməliyyat real vaxt kəşfiyyat məlumatları əsasında həyata keçirilib”,- deyə məlumatda qeyd olunub.

Израильские силы обороны сбили вертолет "Ми-17" иранской армии в международном аэропорту Сенандедж, расположенном в провинции Курдистан в Иране.
Согласно информации Medianews.az со ссылкой на Trend, об этом сообщила пресс-служба Израильских сил обороны.
«В результате удара, нанесённого вчера, наносится всё более серьёзный урон военным возможностям Военно-воздушных сил Корпуса стражей исламской революции, а воздушное превосходство Ирана на западе страны расширяется. Военные добавляют, что операция была проведена на основе разведывательных данных в реальном времени», — говорится в сообщении.