Kollektor sistemləri yüklənib -
Bildirilib ki, səhər saatlarından etibarən Bakı Şəhər İcra Hakimiyyəti, rayon icra hakimiyyətləri və aidiyyəti təsərrüfat strukturları gücləndirilmiş iş rejimində fəaliyyət göstərirlər.
Qeyd olunub ki, gün ərzində normadan xeyli artıq yağan yağış kollektor sistemlərinin yüklənməsinə səbəb olub və nəticədə bəzi ərazilərdə suyun kənarlaşdırılmasında çətinliklər yaranıb.
Məlumata görə, subasma müşahidə olunan ərazilər monitorinq qrupları tərəfindən müəyyən edilərək Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyinə təqdim olunur.
Aidiyyəti qurumlar tərəfindən yağışın fəsadlarının aradan qaldırılması istiqamətində işlər davam etdirilir.

В Баку из-за интенсивных осадков в некоторых районах наблюдаются подтопления.
Отмечается, что с утра Исполнительная власть города Баку, районные исполнительные власти и соответствующие хозяйственные структуры работают в усиленном режиме.
Отмечается, что дожди, которые за день выпали значительно больше нормы, привели к нагрузке на систему коллекторов и в результате в некоторых районах возникли сложности с отводом воды.
По информации, районы, где наблюдаются подтопления, определяются мониторинговыми группами и представляются Государственному агентству водных ресурсов Азербайджана.