Kollektor sistemləri yüklənib -
Bildirilib ki, səhər saatlarından etibarən Bakı Şəhər İcra Hakimiyyəti, rayon icra hakimiyyətləri və aidiyyəti təsərrüfat strukturları gücləndirilmiş iş rejimində fəaliyyət göstərirlər.
Qeyd olunub ki, gün ərzində normadan xeyli artıq yağan yağış kollektor sistemlərinin yüklənməsinə səbəb olub və nəticədə bəzi ərazilərdə suyun kənarlaşdırılmasında çətinliklər yaranıb.
Məlumata görə, subasma müşahidə olunan ərazilər monitorinq qrupları tərəfindən müəyyən edilərək Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyinə təqdim olunur.
Aidiyyəti qurumlar tərəfindən yağışın fəsadlarının aradan qaldırılması istiqamətində işlər davam etdirilir.

Collector systems are loaded -
It has been noted that since the morning hours, the Baku City Executive Power, district executive authorities, and relevant economic structures have been operating in an intensified work regime.
It was stated that the rainfall, which exceeded the norm significantly during the day, caused overloading of the collector systems, resulting in difficulties in water removal in some areas.
According to the information, areas where flooding is observed are identified by monitoring groups and submitted to the Azerbaijan State Water Reserves Agency.