Məktəb hücumçusunun poliqon görüntüləri: polis əməkdaşı vəzifədən uzaqlaşdırıldı -
Kahramanmaraş şəhərində orta məktəbdə 9 nəfərin ölümü ilə nəticələnən silahlı hücumla bağlı araşdırmada yeni detallar ortaya çıxıb.
Medianews.az-ın məlumatına görə, istintaq zamanı müəyyən edilib ki, hücumu törədən İsa Aras Mersinli hadisədən bir neçə gün əvvəl atası ilə birlikdə polis poliqonunda atış təlimi keçib.
Həmin görüntülərin yayılmasından sonra poliqonda xidmət aparan polis əməkdaşı M.Y. vəzifədən uzaqlaşdırılıb və barəsində araşdırma başlanıb.
Məktəbində baş verən hücumda istifadə olunan silahların hücumçunun atasına məxsus olduğu təsdiqlənib. Keçmiş polis əməkdaşı olan ata ifadəsində oğlunu daha əvvəl atış təlimi üçün poliqona apardığını bildirib. O, istintaq çərçivəsində həbs edilib.
Ortaya çıxan görüntülərdə hücumçunun hədəfə atəş açdığı, atasının isə ona istiqamət verdiyi əks olunub.

В ходе расследования вооружённого нападения в средней школе города Кахраманмараш, которое привело к гибели 9 человек, появились новые детали.
По данным Medianews.az, в ходе следствия было установлено, что Иса Арас Мерсинли, совершивший нападение, за несколько дней до происшествия вместе с отцом проходил тренировку по стрельбе на полигоне полиции.
После распространения этих кадров сотрудник полиции М.Й., несший службу на полигоне, был отстранён от должности, против него начато расследование.
Подтверждено, что оружие, использованное в нападении в школе, принадлежит отцу нападавшего. Отец, бывший сотрудник полиции, в показаниях заявил, что раньше водил сына на полигон для тренировок по стрельбе. В рамках расследования он был арестован.