Məktəbdə dəhşət: Şagirdlər yemək əvəzinə torpaq yedi
ABŞ-də məktəblərdən birində keçirilən aclıqla mübarizə mövzulu xeyriyyə tədbirində şagirdlərə səhvən desert əvəzinə bişmiş torpaq təqdim olunub.
Medianews.az xəbər verir ki, hadisə Men ştatında baş verib.
Məlumata görə, torpaq biologiya dərsi üçün aparılan təcrübə zamanı sterilizasiya məqsədilə sobada bişirilib və ayrıca saxlanılıb. Lakin tədbirə hazırlıq zamanı yeməklərlə qarışdırılaraq şagirdlərə verilib.
Üç məktəbli torpağın dadına baxsa da, vəziyyəti dərhal anlayaraq onu tüpürüblər. Məktəb rəhbərliyi hadisənin zarafat deyil, təsadüfi səhv olduğunu bildirib və valideynlərlə əlaqə saxlayıb.

В одной из школ США на благотворительном мероприятии по борьбе с голодом ученикам по ошибке вместо десерта подали запечённую землю.
Medianews.az сообщает, что инцидент произошёл в штате Мэн.
По информации, земля была запечена в духовке с целью стерилизации во время эксперимента на уроке биологии и хранилась отдельно. Однако при подготовке к мероприятию её перепутали с едой и подали ученикам.
Трое школьников попробовали землю, но сразу поняли, что к чему, и выплюнули её. Руководство школы заявило, что это не шутка, а случайная ошибка, и связалось с родителями.