Məktəbdə valideyni döyən müəllim
Medianews.az Lent.az-a istinadən xəbər verir ki, hadisə Xırmandalı kəndində yerləşən orta məktəbdə baş verib.
Orada çalışan 44 yaşlı müəllim Afiq Axundov ilə Fariz (adlar və soyad şərtidir - red.) adlı valideyn arasında mübahisə olub. Qida satışı olan hissədə mübahisə zamanı Afiq müəllim Farizin diz nahiyəsinə zərbə vurub, sonra onlar əlbəyaxa olaraq yerə yıxılıblar. Bu zaman Fariz bir sıra xəsarətlər alıb və xəstəxanaya müraciət edib.
Faktla bağlı Afiq Axundov saxlanılıb və barəsində prokurorluq tərəfindən inzibati protokol tərtib olunub.
Haqqında inzibati xəta üzrə icraat aparılan Afiq Axundov bildirib ki, Fariz direktor müavininin otağına girərək yüksək tonla danışıb. Xanımla belə danışmamalı olduğunu bildirəndə isə Fariz onu söyüb. Bundan sonra müəllim əsəbiləşərək otaqdan çıxıb. Fariz onun arxasınca qida satışı hissəsinə gəlib və Afiqin orada əyləşib çay içdiyini görüb. Burada tərəflər arasında mübahisə, daha sonra dava olub.
Zərərçəkən isə bildirib ki, oğlunun digər şagirdlərlə dalaşdığını görüb və onları ayırıb. Sonra bu barədə direktor müavini ilə danışmağa gedib. Bu zaman Afiq adlı müəllimlə arasında məlum hadisə baş verib. Zərərçəkən ifadəsində Afiq müəllimin cəzalandırılmasını xahiş edib.

В образовательном учреждении в Билясуваре произошёл инцидент.
Medianews.az со ссылкой на Lent.az сообщает, что происшествие произошло в средней школе, расположенной в селе Хырмандалы.
Между 44-летним учителем Афиком Ахундовым, работающим там, и родителем по имени Фариз (имена и фамилии условные - ред.) произошёл спор. Во время спора в зоне продажи еды учитель Афиг ударил Фариза в область колена, после чего они повалились на землю и начали драться. В результате Фариз получил несколько травм и обратился в больницу.
По факту инцидента Афиг Ахундов был задержан, и в отношении него прокуратурой был составлен административный протокол.
Афиг Ахундов, в отношении которого ведётся административное производство, заявил, что Фариз вошёл в кабинет заместителя директора и говорил на повышенных тонах. Когда он сказал ему, что так нельзя разговаривать с женщиной, Фариз начал его оскорблять. После этого учитель рассердился и вышел из кабинета. Фариз последовал за ним в зону продажи еды и увидел Афига, сидящего там и пьющего чай. Там между сторонами произошёл спор, а затем драка.
Пострадавший заявил, что увидел, как его сын поссорился с другими учениками, и разнял их. Затем он пошёл поговорить об этом с заместителем директора. В это время между ним и учителем Афиком произошёл описанный инцидент. Пострадавший в своём заявлении попросил наказать учителя Афига.