Məktəbdə valideyni döyən müəllim
Medianews.az Lent.az-a istinadən xəbər verir ki, hadisə Xırmandalı kəndində yerləşən orta məktəbdə baş verib.
Orada çalışan 44 yaşlı müəllim Afiq Axundov ilə Fariz (adlar və soyad şərtidir - red.) adlı valideyn arasında mübahisə olub. Qida satışı olan hissədə mübahisə zamanı Afiq müəllim Farizin diz nahiyəsinə zərbə vurub, sonra onlar əlbəyaxa olaraq yerə yıxılıblar. Bu zaman Fariz bir sıra xəsarətlər alıb və xəstəxanaya müraciət edib.
Faktla bağlı Afiq Axundov saxlanılıb və barəsində prokurorluq tərəfindən inzibati protokol tərtib olunub.
Haqqında inzibati xəta üzrə icraat aparılan Afiq Axundov bildirib ki, Fariz direktor müavininin otağına girərək yüksək tonla danışıb. Xanımla belə danışmamalı olduğunu bildirəndə isə Fariz onu söyüb. Bundan sonra müəllim əsəbiləşərək otaqdan çıxıb. Fariz onun arxasınca qida satışı hissəsinə gəlib və Afiqin orada əyləşib çay içdiyini görüb. Burada tərəflər arasında mübahisə, daha sonra dava olub.
Zərərçəkən isə bildirib ki, oğlunun digər şagirdlərlə dalaşdığını görüb və onları ayırıb. Sonra bu barədə direktor müavini ilə danışmağa gedib. Bu zaman Afiq adlı müəllimlə arasında məlum hadisə baş verib. Zərərçəkən ifadəsində Afiq müəllimin cəzalandırılmasını xahiş edib.

There was an incident at an educational institution in Bilasuvar.
Medianews.az, referring to Lent.az, reports that the incident occurred at a secondary school located in the village of Khirmandali.
A dispute took place between 44-year-old teacher Afiq Akhundov and a parent named Fariz (the names are conditional - ed.) working there. During the argument at the food sales area, teacher Afiq struck Fariz in the knee area, after which they wrestled and fell to the ground. At that time, Fariz sustained several injuries and sought medical attention at a hospital.
Afiq Akhundov has been detained regarding the incident, and an administrative protocol has been drawn up against him by the prosecutor's office.
Under administrative offense proceedings, Afiq Akhundov stated that Fariz entered the deputy director's office and spoke in a loud tone. When he told him that he should not speak to the lady that way, Fariz insulted him. Afterwards, the teacher got angry and left the room. Fariz followed him to the food sales area and saw Afiq sitting there drinking tea. A dispute and then a fight occurred between the parties here.
The victim stated that he saw his son fighting with other students and intervened to separate them. Then he went to speak with the deputy director about it. During this time, the known incident happened between him and teacher Afiq. In his statement, the victim requested that teacher Afiq be punished.