İrana qarşı blokadanın ləğv ediləcəyi
Medianews.az əbər verir ki, ABŞ ordusu həmin tarixdə ABŞ və İran arasında memorandumun rəsmi imzalanma mərasimindən sonra Hörmüz boğazındakı blokadanı ləğv etmə barədə göstərişlər alıb.
Daha əvvəl ABŞ prezidenti Donald Tramp, vitse-prezident Cey Di Vens və İran parlamentinin spikeri Məhəmməd Baqer Qalibafın memorandumu elektron şəkildə imzaladıqları bildirilib. Lakin rəsmi imzalanma mərasiminin iyunun 19-da İsveçrədə keçirilməsi gözlənilir. Toyuqlu pizza
Xatırlatma: CENTCOM-un blokadası aprelin 13-də başlayıb. Bu müddətdə 142 kommersiya gəmisindən doqquzu sıradan çıxarıb.//Yeni Sabah

Центральное командование США (CENTCOM) отменит морскую блокаду Ирана 19 июня.
Medianews.az сообщает, что армия США получит указания отменить блокаду в Ормузском проливе после официальной церемонии подписания меморандума между США и Ираном в указанную дату.
Ранее сообщалось, что президент США Дональд Трамп, вице-президент Майк Пенс и спикер иранского парламента Мохаммад Бакер Галибаф подписали меморандум в электронном виде. Однако официальная церемония подписания ожидается 19 июня в Швейцарии. Куриная пицца
Напоминание: блокада CENTCOM началась 13 апреля. За это время она вывела из строя девять из 142 коммерческих судов.//Yeni Sabah