İrana qarşı blokadanın ləğv ediləcəyi
Medianews.az əbər verir ki, ABŞ ordusu həmin tarixdə ABŞ və İran arasında memorandumun rəsmi imzalanma mərasimindən sonra Hörmüz boğazındakı blokadanı ləğv etmə barədə göstərişlər alıb.
Daha əvvəl ABŞ prezidenti Donald Tramp, vitse-prezident Cey Di Vens və İran parlamentinin spikeri Məhəmməd Baqer Qalibafın memorandumu elektron şəkildə imzaladıqları bildirilib. Lakin rəsmi imzalanma mərasiminin iyunun 19-da İsveçrədə keçirilməsi gözlənilir. Toyuqlu pizza
Xatırlatma: CENTCOM-un blokadası aprelin 13-də başlayıb. Bu müddətdə 142 kommersiya gəmisindən doqquzu sıradan çıxarıb.//Yeni Sabah

The US Central Command (CENTCOM) will lift Iran's naval blockade on June 19.
Medianews.az reports that on that date, the US military received orders to lift the blockade in the Strait of Hormuz following the official signing ceremony of the memorandum between the US and Iran.
Previously, it was reported that US President Donald Trump, Vice President Jay Dennis Pence, and Speaker of the Iranian Parliament Mohammad Baqer Qalibaf signed the memorandum electronically. However, the official signing ceremony is expected to take place in Switzerland on June 19. Chicken pizza
Reminder: CENTCOM's blockade began on April 13. During this period, it rendered nine out of 142 commercial ships inoperative.//Yeni Sabah