Metropoliten rəhbərliyi xəsarət alanları
Bakı Metropolitenin rəisi Vüsal Aslanov ötən gün metroda baş vermiş texniki insident nəticəsində xəsarət alan sərnişinləri evlərində ziyarət edərək səhhətləri ilə maraqlanıb.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə məlumatı “Bakı Metropoliteni” QSC yayıb.
Həmçinin bildirilib ki, texniki insident zamanı yaranmış sıxlıq səbəbindən 9 nəfərə arterial təzyiq və stresslə bağlı şikayətlər üzrə yerində tibbi yardım göstərilib, 2 nəfər isə yüngül xəsarətlə xəstəxanaya hospitalizasiya olunub.
“Hadisə üzrə texniki və təşkilati araşdırmalar davam edir. Qatarların hərəkəti müvəqqəti olaraq şənbə qrafikinə uyğun tənzimlənir. Hazırda hərəkətdə olan qatar sayının artırılması istiqamətində müvafiq işlər aparılır”, - məlumatda deyilir.
Xatırladaq ki, ötən gün “Ulduz-Nərimanov” mənzilində təmas relsinə yüksək gərginliyin verilməsində nasazlıq yaranmış və sərnişinlərin təxliyəsi həyata keçirilmişdi.

Руководство метрополитена пострадавшие
Руководитель Бакинского метрополитена Вусал Асланов накануне навестил пассажиров, пострадавших в результате технического инцидента в метро, у них дома и поинтересовался их здоровьем.
Medianews.az сообщает, что данную информацию распространило ОАО «Бакинский метрополитен».
Также отмечается, что в связи с давкой, возникшей во время технического инцидента, 9 человек получили медицинскую помощь на месте по жалобам на артериальное давление и стресс, 2 человека были госпитализированы с легкими травмами.
«По инциденту продолжаются технические и организационные расследования. Движение поездов временно регулируется согласно субботнему графику. В настоящее время ведутся соответствующие работы по увеличению количества подвижного состава на линии», — говорится в сообщении.
Напомним, что накануне на станции «Улдуз-Нариманов» произошел сбой в подаче высокого напряжения на контактный рельс, вследствие чего была проведена эвакуация пассажиров.