Metropoliten rəhbərliyi xəsarət alanları
Bakı Metropolitenin rəisi Vüsal Aslanov ötən gün metroda baş vermiş texniki insident nəticəsində xəsarət alan sərnişinləri evlərində ziyarət edərək səhhətləri ilə maraqlanıb.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə məlumatı “Bakı Metropoliteni” QSC yayıb.
Həmçinin bildirilib ki, texniki insident zamanı yaranmış sıxlıq səbəbindən 9 nəfərə arterial təzyiq və stresslə bağlı şikayətlər üzrə yerində tibbi yardım göstərilib, 2 nəfər isə yüngül xəsarətlə xəstəxanaya hospitalizasiya olunub.
“Hadisə üzrə texniki və təşkilati araşdırmalar davam edir. Qatarların hərəkəti müvəqqəti olaraq şənbə qrafikinə uyğun tənzimlənir. Hazırda hərəkətdə olan qatar sayının artırılması istiqamətində müvafiq işlər aparılır”, - məlumatda deyilir.
Xatırladaq ki, ötən gün “Ulduz-Nərimanov” mənzilində təmas relsinə yüksək gərginliyin verilməsində nasazlıq yaranmış və sərnişinlərin təxliyəsi həyata keçirilmişdi.

The head of Baku Metro, Vusal Aslanov, visited the passengers injured in the technical incident that occurred in the metro yesterday at their homes and inquired about their health.
Medianews.az reports that this information was released by the "Baku Metro" JSC.
It was also stated that due to the congestion caused during the technical incident, medical assistance was provided on-site to 9 people with complaints related to arterial pressure and stress, and 2 people were hospitalized with minor injuries.
"Technical and organizational investigations into the incident continue. Train operations are temporarily adjusted according to the Saturday schedule. Appropriate work is currently underway to increase the number of trains in operation," the statement said.
Recall that yesterday, a malfunction occurred in providing high voltage to the contact rail at the "Ulduz-Narimanov" section, and the passengers were evacuated.