Milyonçu oğlunun faciəli sonu:
Balidə istirahət zamanı görov götürülən ukraynalı iş adamının oğlu İqor Komarov həftələr sonra parçalanmış halda ölü tapılıb.
Medianews.az xəbər verir ki, hadisə beynəlxalq ictimaiyyətdə rezonans doğurub.
Araşdırma zamanı məlum olub ki, 28 yaşlı Komarovun yerinin müəyyənləşdirilməsində sevgilisi, bloqer Yeva Mişalovanın sosial şəbəkələrdə etdiyi məkan paylaşımlarının rolu ola bilər. İddiaya görə, bu paylaşımlar onun izlənməsini asanlaşdırıb.
Oğurluqdan sonra yayılan videoda Komarovun ağır işgəncələrə məruz qaldığı görünür. Hücum edənlər təxminən 7 milyon funt sterlinq pul tələb edib. Videoda onun kömək istədiyi anlar da əks olunub.
Təxminən iki həftə sonra adanın şərq sahilində çay mənsəbində insan bədəninə aid hissələr aşkarlanıb. DNT analizləri nəticəsində qalıqların Komarova məxsus olduğu təsdiqlənib. Polis meyitin müxtəlif hissələrə bölündüyünü açıqlayıb. İstintaq çərçivəsində əldə olunan sübutlar əsasında, biri saxta pasportdan istifadə edən 7 nəfər şübhəli saxlanılıb.
Hadisədən sonra Yeva Mişalovanın sosial şəbəkə paylaşımlarını davam etdirməsi və Komarovla fotosunu “Səni sevirəm” qeydi ilə paylaşması ictimai müzakirələrə səbəb olub.

The son of a Ukrainian businessman who was kidnapped during a vacation in Bali, Igor Komarov, was found dead weeks later in a dismembered state.
Medianews.az reports that the incident has caused a stir in the international community.
During the investigation, it was revealed that the posts of Komarov's 28-year-old girlfriend, blogger Yeva Mishalova, on social networks might have played a role in determining his location. According to the claim, these posts made it easier to track him.
The video circulated after the kidnapping shows Komarov subjected to severe torture. The attackers demanded approximately 7 million pounds sterling. The video also includes moments when he was asking for help.
About two weeks later, parts of a human body were found at a tea plantation on the east coast of the island. DNA analysis confirmed that the remains belonged to Komarov. The police announced that the body was cut into different parts. Based on evidence obtained within the investigation, 7 suspects, one of whom used a fake passport, were detained.
After the incident, Yeva Mishalova's continuing social network posts and sharing a photo with Komarov with the note "I love you" sparked public discussions.