Milyonçu oğlunun faciəli sonu:
Balidə istirahət zamanı görov götürülən ukraynalı iş adamının oğlu İqor Komarov həftələr sonra parçalanmış halda ölü tapılıb.
Medianews.az xəbər verir ki, hadisə beynəlxalq ictimaiyyətdə rezonans doğurub.
Araşdırma zamanı məlum olub ki, 28 yaşlı Komarovun yerinin müəyyənləşdirilməsində sevgilisi, bloqer Yeva Mişalovanın sosial şəbəkələrdə etdiyi məkan paylaşımlarının rolu ola bilər. İddiaya görə, bu paylaşımlar onun izlənməsini asanlaşdırıb.
Oğurluqdan sonra yayılan videoda Komarovun ağır işgəncələrə məruz qaldığı görünür. Hücum edənlər təxminən 7 milyon funt sterlinq pul tələb edib. Videoda onun kömək istədiyi anlar da əks olunub.
Təxminən iki həftə sonra adanın şərq sahilində çay mənsəbində insan bədəninə aid hissələr aşkarlanıb. DNT analizləri nəticəsində qalıqların Komarova məxsus olduğu təsdiqlənib. Polis meyitin müxtəlif hissələrə bölündüyünü açıqlayıb. İstintaq çərçivəsində əldə olunan sübutlar əsasında, biri saxta pasportdan istifadə edən 7 nəfər şübhəli saxlanılıb.
Hadisədən sonra Yeva Mişalovanın sosial şəbəkə paylaşımlarını davam etdirməsi və Komarovla fotosunu “Səni sevirəm” qeydi ilə paylaşması ictimai müzakirələrə səbəb olub.

Во время отдыха на Бали был похищен сын украинского бизнесмена Игорь Комаров, который через несколько недель был найден мертвым в разорванном состоянии.
По сообщению Medianews.az, событие вызвало резонанс в международном сообществе.
В ходе расследования выяснилось, что роль в установлении местонахождения 28-летнего Комарова могла сыграть его девушка, блогер Ева Мишалова, которая делилась геолокациями в социальных сетях. По утверждению, эти публикации облегчали слежку за ним.
На опубликованном после похищения видео видно, что Комаров подвергся жестоким пыткам. Нападавшие требовали около 7 миллионов фунтов стерлингов. На видео также запечатлены моменты, когда он просил о помощи.
Примерно через две недели на восточном побережье острова в чайном саду были обнаружены части человеческого тела. По результатам ДНК-анализа останки были идентифицированы как принадлежащие Комарову. Полиция заявила, что тело было расчленено на различные части. В рамках следствия на основании собранных доказательств были задержаны 7 подозреваемых, один из которых пользовался поддельным паспортом.
После инцидента публикации Евы Мишаловой в социальных сетях продолжились, а ее публикация фотографии с Комаровым с надписью "Я тебя люблю" вызвала общественные дискуссии.