Onlarda 7 manat, bizdə isə 25 qəpik –
Medianews.az Musavat.com-a istinadən xəbər verir ki, məlumatı həmin ölkədə yaşayan jurnalist Dərya Nur Cəfərova paylaşıb. Onun sözlərinə görə, qablaşdırılmış formada satılan 1 dəstə keşnişin qiyməti Azərbaycan pul vahidi ilə 7 manat 10 qəpik təşkil edir. Jurnalist qeyd edib ki, bu məhsulu 7 manatdan ucuz tapmaq demək olar ki, mümkün deyil.
Maraqlıdır ki, şərhlərdə fərqli qiymətlər də səsləndirilib. Bəzi istifadəçilər bildiriblər ki, Ankara şəhərində keşnişin 1 dəstəsi təxminən 60 qəpiyə, kilosu isə 5 manata təklif olunur.
Qiymətlər arasındakı fərq Azərbaycanla müqayisədə daha qabarıq görünür. Belə ki, Azərbaycanda 1 dəstə keşnişin qiyməti cəmi 25 qəpik təşkil edir. Bu isə İstanbul ilə müqayisədə dəfələrlə ucuz deməkdir.

They have 7 manats, while we have 25 qəpik – The price of coriander sparked a debate.
Medianews.az, citing Musavat.com, reports that the information was shared by journalist Derya Nur Jafarova, who lives in that country. According to her, the price of a packaged bunch of coriander is 7 manat 10 qepik in Azerbaijani currency. The journalist noted that it is almost impossible to find this product for less than 7 manats.
Interestingly, different prices were also mentioned in the comments. Some users stated that in Ankara city, a bunch of coriander is offered for about 60 qepiks, and its kilogram costs 5 manats.
The difference in prices appears more striking compared to Azerbaijan. In Azerbaijan, the price of a bunch of coriander is only 25 qepiks. This means it is many times cheaper compared to Istanbul.