Onlarda 7 manat, bizdə isə 25 qəpik –
Medianews.az Musavat.com-a istinadən xəbər verir ki, məlumatı həmin ölkədə yaşayan jurnalist Dərya Nur Cəfərova paylaşıb. Onun sözlərinə görə, qablaşdırılmış formada satılan 1 dəstə keşnişin qiyməti Azərbaycan pul vahidi ilə 7 manat 10 qəpik təşkil edir. Jurnalist qeyd edib ki, bu məhsulu 7 manatdan ucuz tapmaq demək olar ki, mümkün deyil.
Maraqlıdır ki, şərhlərdə fərqli qiymətlər də səsləndirilib. Bəzi istifadəçilər bildiriblər ki, Ankara şəhərində keşnişin 1 dəstəsi təxminən 60 qəpiyə, kilosu isə 5 manata təklif olunur.
Qiymətlər arasındakı fərq Azərbaycanla müqayisədə daha qabarıq görünür. Belə ki, Azərbaycanda 1 dəstə keşnişin qiyməti cəmi 25 qəpik təşkil edir. Bu isə İstanbul ilə müqayisədə dəfələrlə ucuz deməkdir.

Цена кинзы в городе Стамбул, Турция, вызвала широкое обсуждение в социальных сетях.
По сообщению Medianews.az со ссылкой на Musavat.com, информацию опубликовала журналистка Дарья Нур Джафарова, проживающая в этой стране. По её словам, цена за упакованный пучок кинзы составляет 7 манатов 10 гяпиков азербайджанской валюты. Журналистка отметила, что практически невозможно найти этот продукт дешевле 7 манатов.
Интересно, что в комментариях прозвучали и другие цены. Некоторые пользователи сообщили, что в городе Анкара пучок кинзы стоит примерно 60 гяпиков, а килограмм – 5 манатов.
Разница в ценах по сравнению с Азербайджаном выглядит ещё заметнее. В Азербайджане цена за пучок кинзы составляет всего 25 гяпиков. Это означает, что она в разы дешевле по сравнению со Стамбулом.