Orban rəqibini təbrik etdi — Məğlubiyyətin etirafı
Məlumata görə, səslərin 60,24 faizi hesablandıqdan sonra müxalif “Tisa” partiyası 136 mandat qazanaraq parlamentdə konstitusion çoxluğu təmin edib. Bu nəticə partiyanın təkbaşına hökumət formalaşdırmasına imkan yaradır. Hakim “Fides” koalisiyası cəmi 56 mandat əldə edib. “Bizim Vətən” partiyası isə 7 yerlə parlamentdə təmsil olunacaq.
“Tisa”nın lideri Peter Magyar sosial şəbəkə hesabında bildirib ki, Viktor Orban ona zəng edərək qələbə münasibətilə təbriklərini çatdırıb. Bu addım Orbanın seçkilərin nəticəsini faktiki olaraq qəbul etdiyini göstərir.(savashmedia.az)

Премьер-министр Виктор Орбан принял победу своей соперницы — партии «Тиса» и поздравил её.
По данным, после подсчёта 60,24% голосов оппозиционная партия «Тиса» получила 136 мандатов, обеспечив конституционное большинство в парламенте. Этот результат даёт партии возможность сформировать однопартийное правительство. Правящая коалиция «Фидес» получила всего 56 мандатов. Партия «Наш дом» будет представлена в парламенте 7 местами.
Лидер «Тисы» Петер Мадьяр заявил в социальной сети, что Виктор Орбан позвонил ему и поздравил с победой. Этот шаг показывает, что Орбан фактически признал результаты выборов.(savashmedia.az)