Özünü Ramiz Əzizbəylinin kürəkəni kimi təqdim edən şəxs
Bakıda zərərçəkmiş şəxsin külli miqdarda pul vəsaitinin dələduzluq yolu ilə ələ keçirilməsi barədə polisə məlumat daxil olub.
Medianews.az Milli.Az-a istinadən xəbər verir ki, Su Nəqliyyatında Polis İdarəsinin əməkdaşları tərəfindən həyata keçirilən tədbirlərlə əməldə təqsirli bilinən 36 yaşlı Rüfət Qasımzadə və 37 yaşlı Məmməd Məmmədzadə saxlanılıblar.
Araşdırmalarla müəyyən edilib ki, R.Qasımzadə özgənin əmlakını ələ keçirmək məqsədilə tanışı M.Məmmədzadə ilə qabaqcadan əlbir olaraq cinayət əlaqəsinə girib. O, zərərçəkmişə geniş əlaqələrinin olduğunu və qızıl-zinət əşyalarının satışını həyata keçirdiyini bildirməklə onun etibarını qazanıb. Daha sonra saxlanılan şəxslər qızıl-zinət əşyalarının satışı ilə məşğul olmaq adı ilə zərərçəkəndən müxtəlif vaxtlarda ümumilikdə 317 500 manat pul vəsaiti alaraq həmin məbləği öz aralarında bölüblər. Nəticədə zərərçəkmiş şəxsə külli miqdarda ziyan vurmaqla dələduzluq ediblər.
Zərərçəkmiş şəxs ifadəsində sonuncu dəfə pulun bir hissəsini Bakı Dəniz Vağzalı ərazisində həmin şəxslərə təqdim etdiyini bildirib. Bu səbəbdən iş üzrə istintaq araşdırmaları Su Nəqliyyatında Polis İdarəsində aparılıb.
Faktla bağlı R.Qasımzadə və M.Məmmədzadə barəsində Cinayət Məcəlləsinin 178.3.2-ci maddəsi ilə (külli miqdarda ziyan vurmaqla törədilən dələduzluq) cinayət işi başlanılıb və hər iki şəxs təqsirləndirilən şəxs qismində istintaqa cəlb edilib.

Information was received by the police about a person in Baku whose large amount of money was obtained through fraud.
According to Medianews.az citing Milli.Az, as a result of measures taken by the employees of the Water Transport Police Department, 36-year-old Rufat Qasimzade and 37-year-old Mammad Mammadzade, who are considered guilty in the act, have been detained.
Investigations determined that R. Qasimzade, in order to seize another's property, colluded in advance with his acquaintance M. Mammadzade to engage in criminal cooperation. He gained the victim's trust by claiming to have extensive connections and to be involved in the sale of gold jewelry. Later, the detained individuals took a total of 317,500 manat at different times from the victim under the pretense of dealing with the sale of gold jewelry and divided the amount among themselves. As a result, they committed fraud causing significant damage to the victim.
In his statement, the victim said that he last gave a portion of the money to these persons near the Baku Sea Station area. For this reason, investigative procedures regarding the case were carried out in the Water Transport Police Department.
On this fact, a criminal case was initiated against R. Qasimzade and M. Mammadzade under Article 178.3.2 of the Criminal Code (fraud causing significant damage), and both persons were involved in the investigation as accused.
Investigations continue.
It should be noted that R. Qasimzade presented himself as the son-in-law of the late People's Artist Ramiz Azizbeyli.