Özünü Ramiz Əzizbəylinin kürəkəni kimi təqdim edən şəxs
Bakıda zərərçəkmiş şəxsin külli miqdarda pul vəsaitinin dələduzluq yolu ilə ələ keçirilməsi barədə polisə məlumat daxil olub.
Medianews.az Milli.Az-a istinadən xəbər verir ki, Su Nəqliyyatında Polis İdarəsinin əməkdaşları tərəfindən həyata keçirilən tədbirlərlə əməldə təqsirli bilinən 36 yaşlı Rüfət Qasımzadə və 37 yaşlı Məmməd Məmmədzadə saxlanılıblar.
Araşdırmalarla müəyyən edilib ki, R.Qasımzadə özgənin əmlakını ələ keçirmək məqsədilə tanışı M.Məmmədzadə ilə qabaqcadan əlbir olaraq cinayət əlaqəsinə girib. O, zərərçəkmişə geniş əlaqələrinin olduğunu və qızıl-zinət əşyalarının satışını həyata keçirdiyini bildirməklə onun etibarını qazanıb. Daha sonra saxlanılan şəxslər qızıl-zinət əşyalarının satışı ilə məşğul olmaq adı ilə zərərçəkəndən müxtəlif vaxtlarda ümumilikdə 317 500 manat pul vəsaiti alaraq həmin məbləği öz aralarında bölüblər. Nəticədə zərərçəkmiş şəxsə külli miqdarda ziyan vurmaqla dələduzluq ediblər.
Zərərçəkmiş şəxs ifadəsində sonuncu dəfə pulun bir hissəsini Bakı Dəniz Vağzalı ərazisində həmin şəxslərə təqdim etdiyini bildirib. Bu səbəbdən iş üzrə istintaq araşdırmaları Su Nəqliyyatında Polis İdarəsində aparılıb.
Faktla bağlı R.Qasımzadə və M.Məmmədzadə barəsində Cinayət Məcəlləsinin 178.3.2-ci maddəsi ilə (külli miqdarda ziyan vurmaqla törədilən dələduzluq) cinayət işi başlanılıb və hər iki şəxs təqsirləndirilən şəxs qismində istintaqa cəlb edilib.

В Баку в полицию поступила информация о мошенничестве с крупной суммой денежных средств у пострадавшего лица.
Как сообщает Medianews.az со ссылкой на Milli.Az, сотрудники Отдела полиции по водному транспорту задержали 36-летнего Руфата Касымзаде и 37-летнего Мамеда Мамедзада, которые признаны виновными в совершении данного преступления.
В ходе расследования было установлено, что Р. Касымзаде вступил в преступный сговор с знакомым М. Мамедзаде с целью завладения имуществом другого лица. Он завоевал доверие потерпевшего, сообщая о своих широких связях и продаже золотых украшений. Впоследствии задержанные лица, под предлогом продажи золотых украшений, в разное время получили от потерпевшего в общей сложности 317 500 манатов, которые они разделили между собой. В результате они совершили мошенничество, причинив значительный ущерб потерпевшему.
Подробности
В своем заявлении пострадавший сообщил, что в последний раз передавал часть денег указанным лицам в районе Бакинского морского вокзала. Поэтому следственные действия по делу ведутся в Отделе полиции по водному транспорту.
По факту дела против Р. Касымзаде и М. Мамедзады возбуждено уголовное дело по статье 178.3.2 Уголовного кодекса (мошенничество, совершённое с причинением значительного ущерба), оба лица привлечены к расследованию в качестве обвиняемых.