Prezidentin qızları iftar mərasimində
Martın 4-də Qafqaz Müsəlmanları İdarəsinin sədri şeyxülislam Allahşükür Paşazadə müqəddəs Ramazan ayı münasibətilə öz iqamətgahında iftar süfrəsi açıb.
Medianews.az xəbər verir ki, tədbirdə Leyla Əliyeva və Arzu Əliyeva, həmçinin Azərbaycanda fəaliyyət göstərən dini konfessiyaların rəhbərləri iştirak ediblər.
İftar mərasimi “Qurani-Kərim”dən ayələrin və Ramazan duasının oxunması ilə başlayıb.
Qafqaz Müsəlmanları İdarəsinin sədri, şeyxülislam Allahşükür Paşazadə Ramazan ayının əhəmiyyəti barədə danışıb, Azərbaycandakı dövlət-din münasibətləri və dini tolerantlıq mühitini qeyd edib. Bildirib ki, Azərbaycan dünyada İslam dəyərlərini, maraq və mənafelərini müdafiə edən, İslam həmrəyliyinə mühüm töhfələr verən, islamofobiyaya qarşı qətiyyətli mövqe nümayiş etdirən dövlətdir.
Sonra Azərbaycanda fəaliyyət göstərən dini konfessiyaların rəhbərləri və digər qonaqlar çıxış ediblər. Çıxışlarda Azərbaycanın beynəlxalq səviyyədə dinlər və mədəniyyətlərarası dialoqun təşviqi istiqamətində atdığı addımlar yüksək qiymətləndirilib, ölkəmizin bu sahədə nümunəvi model formalaşdırdığı vurğulanıb.

The president's daughters at the iftar ceremony
On March 4, the chairman of the Caucasus Muslims Office, Sheikh-ul-Islam Allahshukur Pashazade, hosted an iftar table at his residence on the occasion of the holy month of Ramadan.
Medianews.az reports that Leyla Aliyeva and Arzu Aliyeva, as well as the leaders of religious denominations operating in Azerbaijan, attended the event.
The iftar ceremony began with the recitation of verses from the "Quran Karim" and the Ramadan prayer.
The chairman of the Caucasus Muslims Office, Sheikh-ul-Islam Allahshukur Pashazade, spoke about the significance of the month of Ramadan, noting the state-religion relations and the environment of religious tolerance in Azerbaijan. He stated that Azerbaijan is a country that defends Islamic values, interests, and benefits in the world, makes important contributions to Islamic solidarity, and adopts a firm stance against Islamophobia.
Then, the leaders of religious denominations operating in Azerbaijan and other guests gave speeches. In the speeches, Azerbaijan's steps taken at the international level to promote interfaith and intercultural dialogue were highly appreciated, emphasizing that the country has formed an exemplary model in this field.