Qaçırdığı qızı zorla videoya çəkdi -
Ağdaşda qısqanclıq zəminində ayrıldığı qızı qaçıran oğlan və ona kömək edən qardaşlar uzunmüddətli həbsə göndərilib.
Medianews.az Qafqazinfo-ya istinadən xəbər verir ki, cinayət hadisəsi ilə bağlı 28 yaşlı Seyran, dostları olan iki qardaş - Elvin və Səxavət (bütün ad-soyadlar şərtidir) birgə mühakimə edilib.
Hadisənin təfərrüatına gəlincə, əsas müttəhim Seyran 4 il Gülsümlə sevgili olub. Qızın Seyranın başqası ilə danışdığını öyrənməsi ilə onların münasibəti bitib. Daha dəqiq desək, Gülsüm üçün bitib. Seyran bir neçə dəfə cəhd etsə də, barışıq əldə edə bilmədiyi üçün Gülsümü evlənmək məqsədilə zorla qaçırmaq qərarına gəlib. Bu işdə isə ona dostları Səxavət və Elvin qardaşları kömək edib.
Gülsüm qohumugilə gedərkən Seyran onu zorla Səxavətlə Elvinə aid maşına mindirib, səs-küy saldığını gördükdən sonra isə onu bıçaqla hədələyib. Pis vəziyyətdə qalan Gülsüm Seyranı inandırıb ki, onu buraxsa, el adəti ilə evlənməyə razılıq verəcək.
Seyran yolda olarkən qıza onunla evlənəcəyinə dair məcburi video da çəkdirib. Gülsüm evə qayıdandan sonra isə polis dərhal işə keçib, adam oğurluğunda şübhəli bilinən dostlar üçü də saxlanılıb.
Zərərçəkmiş qız polisə yazdığı ərizədə də, məhkəmədəki ifadəsində də təqsirləndirilən şəxslərdən şikayətçi olub, onları bağışlamadığını deyib.
Şəki Ağır Cinayətlər Məhkəməsi yekunda zərərçəkmiş şəxsin ifadəsinin ardıcıl və verilmiş ittihamla tam uyğun olduğu qənaətinə gəlib. Hökmə əsasən, adam oğurluğunda təqsirli bilinən Seyrana 8 il 6 ay, Səxavət-Elvin qardaşlarına isə 8 il həbs cəzası verilib.

В Агдаше парень, похитивший девушку, с которой расстался на почве ревности, и его братья, которые помогали ему, были приговорены к длительному лишению свободы.
Как сообщает Medianews.az со ссылкой на Qafqazinfo, в связи с этим преступлением было совместно рассмотрено дело 28-летнего Сейрана и его друзей, двух братьев - Элвина и Сахавета (все имена условные).
Что касается подробностей инцидента, главный обвиняемый Сейран был в отношениях с Гюльсюм в течение 4 лет. Когда девушка узнала, что Сейран разговаривал с другой, их отношения закончились. Точнее, для Гюльсюм они закончились. Несмотря на несколько попыток помириться, Сейран решил насильно похитить Гюльсюм с целью женитьбы, так как примирения добиться не удалось. В этом ему помогали его друзья - братья Сахавет и Элвин.
Когда Гюльсюм шла к родственникам, Сейран насильно посадил её в машину, принадлежащую Сахавету и Элвину, угрожая ей ножом, когда она начала шуметь. Испуганная Гюльсюм убедила Сейрана, что если он отпустит её, то она согласится на брак по обычаям.
В дороге Сейран заставил девушку записать принудительное видео, в котором она обещала выйти за него замуж. После возвращения Гюльсюм домой полиция сразу приступила к делу, и трое друзей, подозреваемые в похищении, были арестованы.
Пострадавшая девушка в заявлении в полицию и в показаниях в суде жаловалась на обвиняемых и заявила, что не простит их.
Шекинский суд по тяжким преступлениям в итоге пришёл к выводу, что показания пострадавшей последовательны и полностью соответствуют предъявленному обвинению. По приговору, Сейран, признанный виновным в похищении, был приговорён к 8 годам 6 месяцам лишения свободы, а братья Сахавет и Элвин – к 8 годам тюрьмы.