Qana DÇ-2026 üçün Yoahim Lövlə
Medianews.az "Report"a istinadən xəbər verir ki, 2014-cü ilin dünya çempionu ilə DÇ-2026-nı əhatə edən qısamüddətli müqavilə imzalanacağı gözlənilir.
Tərəflər arasında danışıqlar son 24 saatda intensivləşib və şəxsi müqavilənin detalları razılaşdırılmaq üzrədir. Təklif olunan razılaşmaya əsasən, 64 yaşlı mütəxəssis ayda təxminən 150 min avro maaş alacaq.
Qana Futbol Assosiasiyası Otto Addonun gedişindən sonra boş qalan postu qısa müddətdə doldurmaq niyyətindədir.
Qana millisi iyunun 17-də Torontoda Panamaya qarşı ilk oyununa çıxacaq. "Qara ulduzlar" mundialın qrup mərhələsində İngiltərə, Xorvatiya və Panama ilə mübarizə aparacaqlar.
Qeyd edək ki, Y.Löv 15 il (2006-2021) Almaniya yığmasına rəhbərlik edib və Bundestimlə 2014-cü ildə Braziliyada keçirilən dünya çempionatının qalibi olub.

Former Germany national team coach Joachim Löw is very close to taking charge of the Ghana national team.
According to Medianews.az citing "Report," it is expected that a short-term contract covering the World Cup 2026 will be signed with the 2014 world champion.
Negotiations between the parties have intensified in the last 24 hours, and the details of the personal agreement are being finalized. According to the proposed deal, the 64-year-old specialist will receive a salary of approximately 150,000 euros per month.
The Ghana Football Association intends to fill the vacancy left by Otto Addo's departure shortly.
The Ghana national team will play their first game against Panama in Toronto on June 17. The "Black Stars" will compete against England, Croatia, and Panama in the group stage of the World Cup.
It should be noted that J. Löw led the Germany national team for 15 years (2006-2021) and won the 2014 World Cup held in Brazil with the Bundesliga team.