Qana DÇ-2026 üçün Yoahim Lövlə
Medianews.az "Report"a istinadən xəbər verir ki, 2014-cü ilin dünya çempionu ilə DÇ-2026-nı əhatə edən qısamüddətli müqavilə imzalanacağı gözlənilir.
Tərəflər arasında danışıqlar son 24 saatda intensivləşib və şəxsi müqavilənin detalları razılaşdırılmaq üzrədir. Təklif olunan razılaşmaya əsasən, 64 yaşlı mütəxəssis ayda təxminən 150 min avro maaş alacaq.
Qana Futbol Assosiasiyası Otto Addonun gedişindən sonra boş qalan postu qısa müddətdə doldurmaq niyyətindədir.
Qana millisi iyunun 17-də Torontoda Panamaya qarşı ilk oyununa çıxacaq. "Qara ulduzlar" mundialın qrup mərhələsində İngiltərə, Xorvatiya və Panama ilə mübarizə aparacaqlar.
Qeyd edək ki, Y.Löv 15 il (2006-2021) Almaniya yığmasına rəhbərlik edib və Bundestimlə 2014-cü ildə Braziliyada keçirilən dünya çempionatının qalibi olub.

Бывший главный тренер сборной Германии Йоахим Лёв очень близок к тому, чтобы возглавить сборную Ганы.
По сообщению Medianews.az со ссылкой на "Report", ожидается подписание краткосрочного контракта с чемпионом мира 2014 года, который будет действовать до Кубка мира 2026 года.
Переговоры между сторонами активизировались за последние 24 часа, и детали личного контракта находятся на стадии согласования. Согласно предлагаемому соглашению, 64-летний специалист будет получать около 150 тысяч евро в месяц.
Футбольная ассоциация Ганы намерена в кратчайшие сроки заполнить вакантное место после ухода Отто Аддо.
Сборная Ганы сыграет свой первый матч 17 июня в Торонто против Панамы. "Чёрные звёзды" будут бороться в групповой стадии чемпионата мира с Англией, Хорватией и Панамой.
Отметим, что Й. Лёв руководил сборной Германии в течение 15 лет (2006-2021) и выиграл чемпионат мира 2014 года, проходивший в Бразилии с национальной командой.