Qayıq aşdı: ölən və itkin düşənlər var
Hindistanın Uttar-Pradeş ştatında ailəni daşıyan qayığın çayda aşması nəticəsində 3 nəfər ölüb, 3 uşaq isə itkin düşüb.
Medianews.az xəbər verir ki, hadisə Hamirpur bölgəsindən keçən Yamuna çayında baş verib.
Toy mərasimindən sonra çayın qarşı sahilinə meyvə toplamağa gedən 9 nəfərlik ailə geri qayıdarkən güclü yağış səbəbindən qayıq çevrilib.
Yerli hakimiyyətin məlumatına görə, suda qalan şəxslərdən 3-ü öz imkanları və balıqçıların köməyi ilə xilas edilib.
Axtarış-xilasetmə əməliyyatı zamanı 1-i qadın olmaqla 3 nəfərin meyiti tapılıb. İtkin düşən 3 uşağın axtarışları dalğıcların iştirakı ilə davam etdirilir.

Boat capsized: There are dead and missing persons.
Medianews.az reports that the incident occurred in the Yamuna river passing through the Hamirpur region.
After a wedding ceremony, a family of 9 who went to the opposite shore of the river to pick fruit capsized their boat due to heavy rain while returning.
According to local authorities, 3 of the people in the water were rescued with their own efforts and the help of fishermen.
During the search and rescue operation, the bodies of 3 people including 1 woman were found. The search for the 3 missing children continues with the participation of divers.
Officials have called on residents to stay away from the river bank due to unfavorable weather conditions.