Qazın gəlirləri yavaş-yavaş neftə yaxınlaşır -
“Azərbaycanın qaz ixracından əldə etdiyi gəlirlər yavaş-yavaş neft ixracından əldə etdiyi gəlirlərə yaxınlaşır”. Neft Araşdırmaları Mərkəzinin rəhbəri İlham Şaban Medianews.az-a açıqlamasında belə deyib.
Gömrük hesabatına istinad edən İ.Şaban bildirib ki, 2025-ci ildə Azərbaycanın ixrac etdiyi qazın 1000 kubmetrinin orta qiyməti 350,23 dollar təşkil edib: “Halbuki dövlət büdcəsində qazın ixrac qiyməti 242 dollar proqnozlaşdırılmışdı.
2025-ci ildə Azərbaycanın xam neft ixracından gəliri 12,1 milyard dollar, təbii qazdan isə 8,82 milyard dollar olub”.

Gas revenues are slowly approaching those of oil -
"Azerbaijan's revenues from gas exports are gradually approaching the revenues obtained from oil exports". The head of the Oil Research Center, Ilham Shaban, said this in an interview with Medianews.az.
Referring to the customs report, I. Shaban stated that in 2025 the average price per 1000 cubic meters of gas exported by Azerbaijan was 350.23 dollars: "Whereas in the state budget the export price of gas was forecasted at 242 dollars.
In 2025, Azerbaijan's revenue from crude oil exports was 12.1 billion dollars, and from natural gas was 8.82 billion dollars".