“Çeçenistanda Dövlət Filarmoniyasında konsert proqramı ilə çıxış etdik. Konsertə Çeçenistan rəhbəri Ramzan Kadırov ailəsi ilə təşrif buyurdu. 1500 nəfərlik zalda təşkil olunan konsertin bütün biletləri satılmışdı. Çeçenistanda son on ildə heç bir xarici ifaçı konsert verməyib. Burada yalnız Rusiyada tanınmış sənətçilər çıxış ediblər”.
Medianews.az xəbər verir ki, bunu müğənni Roza Zərgərli Ramzan Kadırovla görüşü barədə Telegrafa-a açıqlamasında bildirib.
“Konsertdən sonra Çeçenistan rəhbəri ilə rəsmi görüş oldu. Azərbaycan musiqisinə böyük dəyər verdiklərini bildirdilər. Mən Ramzan Kadırovu ilk dəfə konsertimdən bir gün sonra gördüm. Təəssüf ki, hələ də bəzi insanlar qəbullana bilmirlər. Ramzan Kadırov şəxsən mənim qəbul olunmağım üçün göstəriş vermişdi. Qeyri-təvazökarlıq da olsa, məni dünya şöhrətli sənətçilərə göstərilən ehtiramla qarşıladılar”.

"We performed with a concert program at the State Philharmonic in Chechnya. The head of Chechnya, Ramzan Kadyrov, attended the concert with his family. All tickets for the concert held in a 1500-seat hall were sold out. No foreign performer has given a concert in Chechnya in the last ten years. Only artists recognized in Russia have performed here."
Medianews.az reports that singer Roza Zargarli stated this in her interview with Telegraf regarding her meeting with Ramzan Kadyrov.
"After the concert, there was an official meeting with the head of Chechnya. They expressed great appreciation for Azerbaijani music. I saw Ramzan Kadyrov for the first time one day after my concert. Unfortunately, some people still cannot accept it. Ramzan Kadyrov personally gave orders for me to be received. Without sounding immodest, they welcomed me with the respect shown to world-famous artists."