“Sabah” çempionluqda önəmli pay sahibi olan sol cinah müdafiəçisi Timoteuş Puxaçı birdəfəlik transfer etmək istəyir.
Medianews.az xəbər verir ki, Misli Premyer Liqasında cari mövsümün qalibi bunun üçün 27 yaşlı oyunçunun müqavilə ilə məxsus olduğu “Holştayn Kil”lə danışıq aparır.
Polşa millisinin üzvünün “Sabah”la icarə müddəti 30 iyunda başa çatacaq. Növbəti mövsüm Çempionlar Liqasında mübarizə aparacaq təmsilçimiz Puxaçın transferi üçün qarşı tərəfə 1 milyon avro ödəməlidir. Ötən il transfer qiyməti 2 milyon avro olan futbolçu indi 1 milyonla qiymətləndirilir.
Buna rəğmən, “Sabah” rəhbərliyi məbləğdə bir qədər də endirimə çalışır. Futbolçunun özü ilə hərtərəfli anlaşma əldə olunub. “Holştayn Kil”lə də ortaq məxrəcə gəlinməsi və yayda transferin reallaşması gözlənilir.
Qeyd edək ki, Timoteuş Puxaç cari mövsüm Misli Premyer Liqasında 12 məhsuldar ötürmə ilə yadda qalıb.//Qafqazinfo

“Sabah,” an important contributor to the championship, wants to permanently transfer the left wing defender Timoteuş Puxaç.
Medianews.az reports that the winner of this season's Misli Premier League is negotiating with “Holštayn Kil,” the club that holds the contract of the 27-year-old player, for this purpose.
The loan period of the Polish national team member with “Sabah” will end on June 30. Our representative, who will compete in the Champions League next season, must pay 1 million euros to the other party for Puxaç's transfer. Last year, the player's transfer price was 2 million euros, but now he is valued at 1 million.
Nevertheless, the “Sabah” management is trying to negotiate a further discount in the amount. A comprehensive agreement has been reached with the player himself. It is expected that a common ground will be reached with “Holštayn Kil” and the transfer will be realized in the summer.
It should be noted that Timoteuş Puxaç has been remembered for 12 productive assists in the Misli Premier League this season.//Qafqazinfo