“Sabah” çempionluqda önəmli pay sahibi olan sol cinah müdafiəçisi Timoteuş Puxaçı birdəfəlik transfer etmək istəyir.
Medianews.az xəbər verir ki, Misli Premyer Liqasında cari mövsümün qalibi bunun üçün 27 yaşlı oyunçunun müqavilə ilə məxsus olduğu “Holştayn Kil”lə danışıq aparır.
Polşa millisinin üzvünün “Sabah”la icarə müddəti 30 iyunda başa çatacaq. Növbəti mövsüm Çempionlar Liqasında mübarizə aparacaq təmsilçimiz Puxaçın transferi üçün qarşı tərəfə 1 milyon avro ödəməlidir. Ötən il transfer qiyməti 2 milyon avro olan futbolçu indi 1 milyonla qiymətləndirilir.
Buna rəğmən, “Sabah” rəhbərliyi məbləğdə bir qədər də endirimə çalışır. Futbolçunun özü ilə hərtərəfli anlaşma əldə olunub. “Holştayn Kil”lə də ortaq məxrəcə gəlinməsi və yayda transferin reallaşması gözlənilir.
Qeyd edək ki, Timoteuş Puxaç cari mövsüm Misli Premyer Liqasında 12 məhsuldar ötürmə ilə yadda qalıb.//Qafqazinfo

Левый защитник Тимотеуш Пухач, который играет важную роль в чемпионстве "Сабаха", хочет перейти в команду на постоянной основе.
Как сообщает Medianews.az, победитель текущего сезона Misli Премьер-лиги ведет переговоры с "Хольштайн Килем", которому принадлежит контракт 27-летнего игрока.
Срок аренды польского национала в "Сабахе" заканчивается 30 июня. Наш представитель, который в следующем сезоне будет бороться в Лиге Чемпионов, должен заплатить другой стороне 1 миллион евро за трансфер Пухача. В прошлом году цена трансфера футболиста составляла 2 миллиона евро, сейчас его оценивают в 1 миллион.
Тем не менее руководство "Сабаха" пытается добиться еще большего снижения суммы. Полное соглашение достигнуто и с самим игроком. Ожидается, что с "Хольштайн Килем" будет найден компромисс и трансфер состоится летом.
Отметим, что Тимотеуш Пухач запомнился в текущем сезоне Misli Премьер-лиги 12 результативными передачами.//Qafqazinfo