Şarl Lekler "Ferrari" ilə yeni müqavilə imzaladı
"Formula-1" yarışları üzrə dünya çempionatının "Ferrari" komandası pilot Şarl Lekler ilə yeni müqavilə imzalayıb.
Bu barədə "Ferrari"nin mətbuat xidməti rəsmi məlumat yayıb.
Yeni sazişin dəqiq müddəti açıqlanmasa da, onun bir neçə mövsüm üçün nəzərdə tutulduğu vurğulanır. Qeyd edək ki, tərəflər arasındakı əvvəlki müqavilə 2029-cu ilin sonuna qədər qüvvədə idi.
"Bu yolu "Ferrari" ilə davam etdirməkdən inanılmaz dərəcədə xoşbəxtəm. Mənim üçün bu, hər zaman sadəcə bir komandadan daha böyük məna kəsb edib. Bu, uşaqlıqdan sevdiyim və bir parçası olmağı arzuladığım komandadır və bütün bu illər ərzində o, mənim ikinci ailəmə çevrilib. Birlikdə inanılmaz anlar və çətin sınaqlar yaşadıq, lakin mən bu komandaya həmişəkindən daha çox inanıram və ortaq hədəfimiz olan dünya çempionu titulunu geri qaytarmaq üçün çiyin-çiyinə irəliləməyə davam edəcəyimizə görə dərindən minnətdaram", - deyə Lekler qeyd edib.
Xatırladaq ki, Leklerin 28 yaşı var. O, 2019-cu ildən etibarən "Ferrari"də çıxış edir. Pilot bundan əvvəlki mövsümü "Alfa Romeo"nun heyətində keçirib. 2024-cü ildə Lekler mövsümün yekunlarına əsasən üçüncü olaraq özünün ən yaxşı nəticəsini göstərib. Ümumilikdə onun hesabında 8 qazanılmış yarış və 52 podium var./oxu.az

Команда "Ferrari" чемпионата мира по автогонкам "Формула-1" подписала новый контракт с гонщиком Шарлем Леклером.
Об этом официально сообщила пресс-служба "Ferrari".
Точная продолжительность нового соглашения не раскрывается, однако подчеркивается, что оно рассчитано на несколько сезонов. Отметим, что предыдущий контракт между сторонами был действителен до конца 2029 года.
"Я невероятно счастлив продолжать этот путь с "Ferrari". Для меня это всегда было нечто гораздо большее, чем просто команда. Это команда, которую я любил с детства и частью которой мечтал стать, и за все эти годы она превратилась для меня во вторую семью. Вместе мы пережили невероятные моменты и тяжелые испытания, но я верю в эту команду больше, чем когда-либо, и глубоко благодарен за то, что мы будем продолжать идти плечом к плечу к нашей общей цели — вернуть титул чемпиона мира", — отметил Леклер.
Напомним, что Леклеру 28 лет. Он выступает за "Ferrari" с 2019 года. Ранее пилот провел сезон в составе "Alfa Romeo". В 2024 году Леклер по итогам сезона занял третье место, показав свой лучший результат. В общей сложности на его счету 8 побед и 52 подиума./oxu.az