Şarl Lekler "Ferrari" ilə yeni müqavilə imzaladı
"Formula-1" yarışları üzrə dünya çempionatının "Ferrari" komandası pilot Şarl Lekler ilə yeni müqavilə imzalayıb.
Bu barədə "Ferrari"nin mətbuat xidməti rəsmi məlumat yayıb.
Yeni sazişin dəqiq müddəti açıqlanmasa da, onun bir neçə mövsüm üçün nəzərdə tutulduğu vurğulanır. Qeyd edək ki, tərəflər arasındakı əvvəlki müqavilə 2029-cu ilin sonuna qədər qüvvədə idi.
"Bu yolu "Ferrari" ilə davam etdirməkdən inanılmaz dərəcədə xoşbəxtəm. Mənim üçün bu, hər zaman sadəcə bir komandadan daha böyük məna kəsb edib. Bu, uşaqlıqdan sevdiyim və bir parçası olmağı arzuladığım komandadır və bütün bu illər ərzində o, mənim ikinci ailəmə çevrilib. Birlikdə inanılmaz anlar və çətin sınaqlar yaşadıq, lakin mən bu komandaya həmişəkindən daha çox inanıram və ortaq hədəfimiz olan dünya çempionu titulunu geri qaytarmaq üçün çiyin-çiyinə irəliləməyə davam edəcəyimizə görə dərindən minnətdaram", - deyə Lekler qeyd edib.
Xatırladaq ki, Leklerin 28 yaşı var. O, 2019-cu ildən etibarən "Ferrari"də çıxış edir. Pilot bundan əvvəlki mövsümü "Alfa Romeo"nun heyətində keçirib. 2024-cü ildə Lekler mövsümün yekunlarına əsasən üçüncü olaraq özünün ən yaxşı nəticəsini göstərib. Ümumilikdə onun hesabında 8 qazanılmış yarış və 52 podium var./oxu.az

The "Ferrari" team of the Formula 1 World Championship has signed a new contract with driver Charles Leclerc.
This was officially announced by "Ferrari's" press service.
Although the exact duration of the new agreement was not revealed, it is emphasized that it is intended for several seasons. It is noteworthy that the previous contract between the parties was valid until the end of 2029.
"I am incredibly happy to continue this journey with 'Ferrari.' For me, this has always meant more than just a team. It is the team I loved since childhood and wished to be a part of, and throughout all these years, it has become my second family. Together, we have experienced incredible moments and tough trials, but I believe in this team more than ever and am deeply grateful that we will continue to move shoulder to shoulder to reclaim the world champion title, our common goal," Leclerc said.
Let us remind that Leclerc is 28 years old. He has been competing for "Ferrari" since 2019. The driver spent the previous season with "Alfa Romeo." In 2024, based on the season's results, Leclerc ranked third, achieving his best performance. Overall, he has 8 race wins and 52 podiums./oxu.az