Şəbnəm Tovuzlunun qızı təhdid mesajlarına görə cəzalandırıldı
Müğənni Şəbnəm Tovuzlunun qızının yol hərəkəti qaydalarını pozması ilə bağlı videosundan sonra xanım müğənni yayılan xəbər və videoların silinməsini tələb edib.
Medianews.az xəbər verir ki, daha sonra Şəbnəm Tovuzlu sosial şəbəkə hesabından Avtosfer.az-ın səhifələrini bağlatdırmaqla bağlı təhdid edən mesajlar və səs yazısı göndərib.
Məlumata görə, sürücü Günel Hüseynova ilə profilaktik söhbət aparılıb, mövcud qanunvericiliyin tələbləri izah edilib.
Həmin şəxs barəsində İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 342.1.4 (Hərəkət zamanı sükanı əlindən buraxmağa, mühərriki söndürülmüş nəqliyyat vasitəsini ətalətlə idarə etməyə görə) və 329.1 (Təhlükəsizlik kəmərini bağlamadan nəqliyyat vasitəsini idarə etməyə görə) maddələri əsasında protokol tərtib olunub./Avtosfer.az

После видео с нарушением правил дорожного движения дочерью певицы Шебнэм Товузлу, госпожа певица потребовала удалить распространившиеся новости и видео.
Как сообщает Medianews.az, позже Шебнэм Товузлу прислала угрозы и голосовое сообщение с требованием закрыть страницы Avtosfer.az в социальных сетях.
По информации проводится профилактическая беседа с водителем Гюной Гусейновой, и разъясняются требования действующего законодательства.
В отношении данного лица был составлен протокол на основании статей 342.1.4 (за отпускание руля во время движения, управление транспортным средством с заглушенным двигателем в состояние инерции) и 329.1 (за управление транспортным средством без пристегнутого ремня безопасности) Кодекса об административных правонарушениях.