Səhər nə yeməliyik? -
Medianews.az xəbər verir ki, diyetoloqun sözlərinə görə, düzgün səhər yeməyi zülal, karbohidrat və lif balansından ibarət olmalıdır.
Solomatina bildirib ki, ideal səhər yeməyi nümunələrinə yumurta və avokado ilə sıyıq, kəsmiklə giləmeyvə, eləcə də adi omlet daxildir. Avokado günün istənilən vaxtı yeyilə bilər və yeməyi daha doyumlu edir.
Diyetoloq qeyd edib ki, sıyıq və müsli daha çox günün ilk yarısında tövsiyə olunur. Müsli seçərkən isə şəkərli deyil, tam taxıllı və lifli tərkibli olmasına diqqət edilməlidir.

Dietitian Yelena Solomatina has explained the ideal foods for breakfast.
Medianews.az reports that according to the dietitian, a proper breakfast should consist of a balance of protein, carbohydrates, and fiber.
Solomatina stated that ideal examples of breakfast include porridge with egg and avocado, cottage cheese with berries, as well as a simple omelet. Avocado can be eaten at any time of the day and makes the meal more filling.
The dietitian noted that porridge and muesli are mostly recommended in the first half of the day. When choosing muesli, attention should be paid to it being not sugary but containing whole grains and fiber.