Səhər nə yeməliyik? -
Medianews.az xəbər verir ki, diyetoloqun sözlərinə görə, düzgün səhər yeməyi zülal, karbohidrat və lif balansından ibarət olmalıdır.
Solomatina bildirib ki, ideal səhər yeməyi nümunələrinə yumurta və avokado ilə sıyıq, kəsmiklə giləmeyvə, eləcə də adi omlet daxildir. Avokado günün istənilən vaxtı yeyilə bilər və yeməyi daha doyumlu edir.
Diyetoloq qeyd edib ki, sıyıq və müsli daha çox günün ilk yarısında tövsiyə olunur. Müsli seçərkən isə şəkərli deyil, tam taxıllı və lifli tərkibli olmasına diqqət edilməlidir.

Диетолог Елена Соломатина объяснила, какие продукты являются идеальными для завтрака.
Medianews.az сообщает, что по словам диетолога, правильный завтрак должен состоять из баланса белков, углеводов и клетчатки.
Соломатина отметила, что примерами идеального завтрака являются каша с яйцом и авокадо, творог с ягодами, а также обычный омлет. Авокадо можно есть в любое время дня, и оно делает питание более сытным.
Диетолог подчеркнула, что кашу и мюсли рекомендуется употреблять преимущественно в первой половине дня. При выборе мюсли следует обращать внимание на отсутствие сахара, а также на полноценный состав с цельными злаками и клетчаткой.