Səhv əməliyyat aktrisanın ölümünə səbəb olurdu -
Medianews.az xəbər verir ki, aktrisa iki il əvvəl edilən yanlış miyom əməliyyatından sonra ciddi fəsadlarla qarşılaşıb və nəticədə bir neçə dəfə yenidən əməliyyat olunmalı olub.
Aktrisanın sözlərinə görə, ümumilikdə 6 əməliyyat keçirib və bu proses həm fiziki, həm də psixoloji baxımdan onu ciddi şəkildə sarsıdıb. O qeyd edib ki, bəzi hallarda həyati təhlükə ilə üz-üzə qalıb:
“Bu müddət ərzində 2-3 dəfə ölümdən qayıtdım. 8-9 saat davam edən iki ağır əməliyyat keçirdim. Həkimlərim də vəziyyətimin ağırlığına baxmayaraq güclü qalmağıma təəccüblənirdilər”.
Bekiroğlu əlavə edib ki, hələ bir əməliyyat da planlaşdırılır.
Aktrisa bəzi həkimlərin məsuliyyəti qəbul etmədiyini iddia edərək hüquqi addımlar atmağa qərar verdiyini bildirib. Onun sözlərinə görə, bu açıqlamanı verməkdə məqsədi həm yaşadıqlarını bölüşmək, həm də oxşar hallarla üzləşə biləcək insanları məlumatlandırmaqdır.
Sonda isə o, vəziyyətə yumorla yanaşaraq deyib: “Deyirlər ki, insanı öldürməyən şey onu gücləndirir. Son əməliyyatdan sonra yəqin ki, terminatora çevriləcəyəm”.

A wrong operation was causing the actress's death -
Turkish actress Aslı Bekiroğlu has spoken in detail for the first time about the severe health process she went through.
Medianews.az reports that the actress faced serious complications after a wrong myoma operation performed two years ago and as a result had to undergo several additional surgeries.
According to the actress, she underwent a total of 6 operations, and this process deeply affected her both physically and psychologically. She noted that at times she even faced life-threatening situations:
“During this period, I returned from death 2-3 times. I underwent two major surgeries lasting 8-9 hours. Despite the severity of my condition, my doctors were surprised that I remained strong.”
Bekiroğlu added that one more operation is still planned.
The actress claimed that some doctors did not accept responsibility and said she decided to take legal action. According to her, her purpose in making this statement is both to share her experience and to inform people who may face similar situations.
In conclusion, she approached the situation with humor and said: “They say what doesn’t kill a person makes them stronger. After the last operation, I will probably turn into the Terminator.”