Səhv əməliyyat aktrisanın ölümünə səbəb olurdu -
Medianews.az xəbər verir ki, aktrisa iki il əvvəl edilən yanlış miyom əməliyyatından sonra ciddi fəsadlarla qarşılaşıb və nəticədə bir neçə dəfə yenidən əməliyyat olunmalı olub.
Aktrisanın sözlərinə görə, ümumilikdə 6 əməliyyat keçirib və bu proses həm fiziki, həm də psixoloji baxımdan onu ciddi şəkildə sarsıdıb. O qeyd edib ki, bəzi hallarda həyati təhlükə ilə üz-üzə qalıb:
“Bu müddət ərzində 2-3 dəfə ölümdən qayıtdım. 8-9 saat davam edən iki ağır əməliyyat keçirdim. Həkimlərim də vəziyyətimin ağırlığına baxmayaraq güclü qalmağıma təəccüblənirdilər”.
Bekiroğlu əlavə edib ki, hələ bir əməliyyat da planlaşdırılır.
Aktrisa bəzi həkimlərin məsuliyyəti qəbul etmədiyini iddia edərək hüquqi addımlar atmağa qərar verdiyini bildirib. Onun sözlərinə görə, bu açıqlamanı verməkdə məqsədi həm yaşadıqlarını bölüşmək, həm də oxşar hallarla üzləşə biləcək insanları məlumatlandırmaqdır.
Sonda isə o, vəziyyətə yumorla yanaşaraq deyib: “Deyirlər ki, insanı öldürməyən şey onu gücləndirir. Son əməliyyatdan sonra yəqin ki, terminatora çevriləcəyəm”.

Турецкая актриса Аслы Бекироулу впервые подробно рассказала о тяжелом процессе своего здоровья.
Как сообщает Medianews.az, актриса столкнулась с серьезными осложнениями после неправильной операции по миоме, проведенной два года назад, и в результате несколько раз была вынуждена проходить повторные операции.
По словам актрисы, в общей сложности она перенесла 6 операций, и этот процесс серьезно потряс ее как физически, так и психологически. Она отметила, что иногда сталкивалась с угрозой для жизни:
«За это время я 2-3 раза возвращалась с того света. Я перенесла две тяжелые операции продолжительностью 8-9 часов. Мои врачи, несмотря на тяжесть моего состояния, удивлялись моей силе».
Бекироулу добавила, что еще одна операция планируется.
Актриса заявила, что некоторые врачи не берут на себя ответственность и она приняла решение принять правовые меры. По ее словам, целью этого заявления является как поделиться своим опытом, так и информировать людей, которые могут столкнуться с подобными ситуациями.
В конце она с юмором отнеслась к ситуации и сказала: «Говорят, что то, что не убивает человека, делает его сильнее. После последней операции, наверное, я превращусь в Терминатора».