“Səndə o ürək var ki, nəyisə bölüşəsən?!” - Səidədən Zaura
Bununla bağlı Səidə instaqramda video paylaşıb. O, Zaurun "Bakı payızı" müsabiqəsi ilə bağlı açıqlamasının yalan olduğunu bildirib:
"Buradan Zaur Əmiraslanova səslənirəm, qarşıma video çıxıb. Demisən ki, "Bakı payızı" müsabiqəsində birinci yeri sən tutmusan, onu da bölüşmüsən. Səndə o ürək var ki, nəyisə bölüşəsən?! Demisən ki, Səidə də üçüncü yeri qazanıb. Deyəsən, qocalmısan, yaddaşın gedib. Bizim hələ əlimiz-ayağımız tutur, biz köhnə tarixdə deyilik, yaxın keçmişi yaşayırıq. Yadından çıxıbsa, "Bakı payızı"nın təşkilatçısı Yalçın sağdır, get, soruş, necə oldu... Orada talantlı insanlar çox idi, birinci yer sənlə Tünzaləyə verildi. İkinci yerin sahibi mən və mənlə bərabər Dinara Əliyeva oldu. Özünü qocalığa qoyma, hər şey yaxşı yadındadır".
Qeyd edək ki, Z. Əmiraslanov sözügedən açıqlamaları "Öz aramızda" verilişində səsləndirib.
Xatırladaq ki, "Bakı Payızı 2001"də granpri Vüsalə Əliyeva olmuş, birinci yerdə Tünzalə Ağayeva və Zaur Əmiraslanov, ikinci yerdə Səidə Sultan, Dinara Əliyeva, üçüncü yerdə Renara Şəms, Aysel Hüseynova qərarlaşmışdı. (olay)

In this regard, Saida shared a video on Instagram. She stated that Zaur's statement regarding the "Baku Autumn" contest was false:
"I am addressing Zaur Amiraslanov from here, a video has appeared before me. You said that you took first place in the 'Baku Autumn' contest, and you shared it. Do you have the heart to share anything?! You said Saida also won third place. I think you’ve aged, your memory has gone. We still have our strength; we are not from ancient times, we live in the recent past. If you have forgotten, the organizer of 'Baku Autumn,' Yalchin, is alive, go ask how it happened... There were many talented people there, first place was given to you and Tunzale. The owners of second place were me and Dinara Aliyeva together. Don’t blame old age, you remember everything well."
It should be noted that Z. Amiraslanov made the mentioned statements on the show "Between Us."
Recall that in "Baku Autumn 2001," the grand prix went to Vusala Aliyeva, first place to Tunzale Agayeva and Zaur Amiraslanov, second place to Saida Sultan and Dinara Aliyeva, and third place to Renara Shams and Aysel Huseynova. (olay)