“Səndə o ürək var ki, nəyisə bölüşəsən?!” - Səidədən Zaura
Bununla bağlı Səidə instaqramda video paylaşıb. O, Zaurun "Bakı payızı" müsabiqəsi ilə bağlı açıqlamasının yalan olduğunu bildirib:
"Buradan Zaur Əmiraslanova səslənirəm, qarşıma video çıxıb. Demisən ki, "Bakı payızı" müsabiqəsində birinci yeri sən tutmusan, onu da bölüşmüsən. Səndə o ürək var ki, nəyisə bölüşəsən?! Demisən ki, Səidə də üçüncü yeri qazanıb. Deyəsən, qocalmısan, yaddaşın gedib. Bizim hələ əlimiz-ayağımız tutur, biz köhnə tarixdə deyilik, yaxın keçmişi yaşayırıq. Yadından çıxıbsa, "Bakı payızı"nın təşkilatçısı Yalçın sağdır, get, soruş, necə oldu... Orada talantlı insanlar çox idi, birinci yer sənlə Tünzaləyə verildi. İkinci yerin sahibi mən və mənlə bərabər Dinara Əliyeva oldu. Özünü qocalığa qoyma, hər şey yaxşı yadındadır".
Qeyd edək ki, Z. Əmiraslanov sözügedən açıqlamaları "Öz aramızda" verilişində səsləndirib.
Xatırladaq ki, "Bakı Payızı 2001"də granpri Vüsalə Əliyeva olmuş, birinci yerdə Tünzalə Ağayeva və Zaur Əmiraslanov, ikinci yerdə Səidə Sultan, Dinara Əliyeva, üçüncü yerdə Renara Şəms, Aysel Hüseynova qərarlaşmışdı. (olay)

Певица Саида Султан выступила с резкими заявлениями о заслуженном артисте Зауре Эмирасланове.
По этому поводу Саида опубликовала видео в Instagram. Она заявила, что слова Заура о конкурсе «Баку осень» — ложь:
«Обращаюсь к Зауру Эмирасланову, передо мной появилось видео. Ты сказал, что занял первое место на конкурсе «Баку осень», и поделился им. У тебя же есть сердце, чтобы что-то кому-то делить?! Ты сказал, что Саида заняла третье место. Похоже, ты постарел, у тебя уже плохая память. Мы еще в силах, мы не из старой истории, мы живем недавним прошлым. Если забыл, устроитель «Баку осени» Ялчын жив, иди, спроси, как было... Там было много талантливых людей, первое место было присуждено тебе и Тунзале. Второе место заняли я и вместе со мной Динара Алиева. Не списывай себя на старость, ты все прекрасно помнишь».
Отметим, что З. Эмирасланов сделал эти заявления в программе «Между нами».
Напомним, что на «Баку Осень 2001» гран-при получила Вусала Алиева, первое место заняли Тунзаля Агаева и Заур Эмирасланов, второе место — Саида Султан и Динара Алиева, третье место — Ренара Шамс и Айсель Гусейнова. (olay)