Sərnişinlər ac-susuz qalıblar, yerdə yatırlar:
Rusiyanın “Pobeda” aviaşirkətinin sərnişinləri Moskvanın Şeremetyevo hava limanında ac-susuz, yerdə yatmaq məcburiyyətində qalıblar.
Bu barədə “Baza” "Telegram" kanalı məlumat yayıb.
Bildirilir ki, bəzi sərnişinlər artıq 15 saatdır ki, reyslərin gecikməsi səbəbindən terminalda çarəsiz vəziyyətdə gözləyirlər. Şikayətlər təkcə paytaxtdan deyil, Rusiyanın müxtəlif bölgələrindən gəlir. Bəzi regionlarda uçuşlarda yaranan fasilələrin artıq bir neçə gündür davam etdiyi bildirilir. Maraqlısı budur ki, digər aviaşirkətlərin reyslərində belə kütləvi problemlər müşahidə olunmur.
Şeremetyevo hava limanından gələn görüntülərdə terminalların insanla dolduğu, vətəndaşların skamyalarda və birbaşa döşəmənin üzərində yatdığı görünür. Sərnişinlər aviaşirkətin onlara qida və su təminatı yaratmadığını bildiriblər.
“Pobeda” rəsmiləri insanlara otel təklif etmək əvəzinə, onlara qalmaq üçün özlərinin yer tapmasını məsləhət görüblər. Şirkət çəkilən xərclərin gələcəkdə kompensasiya ediləcəyini vəd etsə də, bu, sərnişinlərin qəzəbinə səbəb olub.
Xatırladaq ki, bundan əvvəl Rusiya Nəqliyyat Nazirliyi Moskvada baş verən güclü qar səbəbindən uçuşlarda gecikmələrin ola biləcəyi barədə xəbərdarlıq etmişdi./publika.az

Пассажиры российской авиакомпании «Победа» были вынуждены голодными и жаждущими спать на полу в московском аэропорту Шереметьево.
Об этом сообщил Telegram-канал «База».
Отмечается, что некоторые пассажиры уже 15 часов находятся в безвыходном положении в терминале из-за задержек рейсов. Жалобы поступают не только из столицы, но и из разных регионов России. В некоторых регионах перерывы в полетах длятся уже несколько дней. Интересно, что массовых проблем с рейсами других авиакомпаний не наблюдается.
С видео из аэропорта Шереметьево видно, что терминалы заполнены людьми, граждане спят на скамейках и прямо на полу. Пассажиры сообщили, что авиакомпания не обеспечила их питанием и водой.
Представители «Победы» вместо того, чтобы предложить людям отели, посоветовали им самим искать себе место для ночлега. Несмотря на обещание компании компенсировать понесённые расходы в будущем, это вызвало недовольство пассажиров.
Напомним, что ранее Министерство транспорта России предупредило о возможных задержках рейсов в Москве из-за сильного снегопада./publika.az