Sərnişinlər ac-susuz qalıblar, yerdə yatırlar:
Rusiyanın “Pobeda” aviaşirkətinin sərnişinləri Moskvanın Şeremetyevo hava limanında ac-susuz, yerdə yatmaq məcburiyyətində qalıblar.
Bu barədə “Baza” "Telegram" kanalı məlumat yayıb.
Bildirilir ki, bəzi sərnişinlər artıq 15 saatdır ki, reyslərin gecikməsi səbəbindən terminalda çarəsiz vəziyyətdə gözləyirlər. Şikayətlər təkcə paytaxtdan deyil, Rusiyanın müxtəlif bölgələrindən gəlir. Bəzi regionlarda uçuşlarda yaranan fasilələrin artıq bir neçə gündür davam etdiyi bildirilir. Maraqlısı budur ki, digər aviaşirkətlərin reyslərində belə kütləvi problemlər müşahidə olunmur.
Şeremetyevo hava limanından gələn görüntülərdə terminalların insanla dolduğu, vətəndaşların skamyalarda və birbaşa döşəmənin üzərində yatdığı görünür. Sərnişinlər aviaşirkətin onlara qida və su təminatı yaratmadığını bildiriblər.
“Pobeda” rəsmiləri insanlara otel təklif etmək əvəzinə, onlara qalmaq üçün özlərinin yer tapmasını məsləhət görüblər. Şirkət çəkilən xərclərin gələcəkdə kompensasiya ediləcəyini vəd etsə də, bu, sərnişinlərin qəzəbinə səbəb olub.
Xatırladaq ki, bundan əvvəl Rusiya Nəqliyyat Nazirliyi Moskvada baş verən güclü qar səbəbindən uçuşlarda gecikmələrin ola biləcəyi barədə xəbərdarlıq etmişdi./publika.az

Passengers of Russia's "Pobeda" airline were forced to sleep on the ground hungry and thirsty at Moscow's Sheremetyevo airport.
This was reported by the "Baza" Telegram channel.
It is reported that some passengers have been waiting helplessly in the terminal for 15 hours due to flight delays. Complaints come not only from the capital but also from various regions of Russia. It is reported that interruptions in flights have been continuing for several days in some regions. Interestingly, such mass problems are not observed in flights of other airlines.
Footage from Sheremetyevo airport shows terminals filled with people, with citizens sleeping on benches and directly on the floor. Passengers reported that the airline did not provide them with food and water.
Instead of offering hotels to people, "Pobeda" officials advised them to find their own accommodation. Although the company promised that the expenses incurred would be compensated in the future, this caused passengers' anger.
It should be recalled that earlier the Russian Ministry of Transport warned about possible flight delays in Moscow due to heavy snow./publika.az