Siyəzəndə körpü uçdu -
Siyəzən rayonunda körpünün uçması nəticəsində bir neçə yaşayış məntəqəsi ilə nəqliyyat əlaqəsi kəsilib.
Medianews.az “Qafqazinfo”ya istinadən xəbər verir ki, hadisə güclü yağışlar və çayda su səviyyəsinin artması nəticəsində baş verib.
Nəticədə körpü yararsız hala düşüb və ərazidə yaşayan sakinlərin gediş-gəlişində ciddi çətinliklər yaranıb.
Məsələ ilə bağlı Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyindən (AAYDA) sorğumuza cavab olaraq bildirilib ki, bu gün səhər saatlarında yağan aramsız yağışlar nəticəsində yaranan sel Siyəzən–Məşrif avtomobil yolunun 11-ci km-də Gilgilçay üzərində yerləşən körpünün bir hissəsini uçurub: “Əraziyə dərhal Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyinin əməkdaşları cəlb olunub, təhlükəsizlik tədbirləri görülüb.
Sürücülərdən alternativ olaraq Bakı–Quba–Rusiya Federasiyası ilə dövlət sərhədi yolunun 115-ci km-dən ayrılan Alxanlı yolundan istifadə etmələri xahiş olunur”.

В Сиязанском районе из-за обрушения моста транспортное сообщение с несколькими населёнными пунктами было прервано.
По сообщению Medianews.az со ссылкой на «Qafqazinfo», происшествие произошло в результате сильных дождей и повышения уровня воды в реке.
В итоге мост пришёл в негодность, и у жителей района возникли серьёзные трудности с передвижением.
По нашему запросу в Государственном агентстве автомобильных дорог Азербайджана (ГАДАД) сообщили, что сегодня утром в результате непрерывных дождей возникший поток воды смыл часть моста на 11-м километре автомобильной дороги Сиязан–Мешриф через реку Гилгильчай: «На место незамедлительно были направлены сотрудники Государственного агентства автомобильных дорог Азербайджана, проведены меры безопасности.
Водителей просят использовать в качестве альтернативы дорогу Алханлы, отходящую от 115-го километра дороги Баку–Куба–граница с Российской Федерацией».