Suriya lideri tədbirdəki çıxışları tənqid etdi -
Suriyanın keçid dövrü prezidenti Əhməd Əl Şaraa Şamda təşkil edilən tədbirdə səhnələşdirilən rəqs və musiqi proqramına münasibət bildirib.
Medianews.az xəbər verir ki, o, tədbir barədə əvvəlcədən məlumatlı olmadığını və dəvətin son anda gəldiyini deyib.
Şaraa qeyd edib ki, həmin vaxt Körfəz ölkələrinə səfərə hazırlaşırdı və tədbirə planlı şəkildə qatılmayıb. O, göstərilən proqramın məzmunundan təəccübləndiyini bildirib.
Prezident həmçinin milli tədbirlərin cəmiyyətin mədəni dəyərlərinə uyğun olmasının vacibliyini vurğulayıb və gələcək tədbirlərin Suriya adət-ənənələrinə uyğun keçirilməsi barədə göstəriş verdiyini açıqlayıb.

Лидер Сирии раскритиковал выступления на мероприятии -
Бывший президент Сирии Ахмад Аль-Шараа высказался по поводу инсценированной танцевальной и музыкальной программы, проведённой в Дамаске.
По сообщению Medianews.az, он заявил, что не был заранее осведомлён о мероприятии и приглашение поступило в последний момент.
Шараа отметил, что в то время он готовился к поездке в страны Персидского залива и не планировал участвовать в мероприятии. Он выразил удивление содержанием показанной программы.
Президент также подчеркнул важность того, чтобы национальные мероприятия соответствовали культурным ценностям общества и сообщил, что дал указания проводить будущие мероприятия согласно обычаям и традициям Сирии.