Tramp ailəsi Azərbaycana qonşu ölkədə 70 mərtəbəli göydələn tikir
ABŞ prezidentinin ailəsinə məxsus "The Trump Organization" şirkəti Tiflisdə möhtəşəm "Trump Tower" binasının inşasını planlaşdırır.
"The Wall Street Journal" (WSJ) nəşri xəbər verir ki, 70 mərtəbəli bu bina Gürcüstan paytaxtının ən hündür tikilisi olacaq.
Çoxfunksiyalı kompleksə lüks mənzillər, ticarət sahələri və hotel infrastrukturu daxil ediləcək.
Layihənin layihələndirilməsini beynəlxalq "Gensler" bürosu həyata keçirir, Gürcüstan tərəfindən isə tərəfdaş qismində "Archi Group" və "Biograpi Living" developer şirkətləri çıxış edir.
Həmçinin konsorsiuma Tramp ailəsinin çoxdankı tərəfdaşı olan Nyu-Yorkun "Sapir Organization" şirkəti də qoşulub.
Erik Tramp bəyan edib ki, bu layihə Gürcüstanda şirkətin "ümumdünya səviyyəsində tanınan keyfiyyət standartlarını" tətbiq etməyə imkan verəcək.
Qeyd edək ki, bu, brendin Gürcüstan bazarında möhkəmlənmək üçün etdiyi ikinci cəhddir. Hələ 2012-ci ildə Batumidə oxşar qüllənin tikintisi planlaşdırılsa da, Donald Trampın birinci prezidentlik müddəti öncəsi maraqlar toqquşmasının qarşısını almaq üçün layihə dondurulub.
WSJ-nin məlumatına görə, Donald Trampın ikinci prezidentlik müddətinin başlaması ilə şirkət Yaxın Şərq, Vyetnam və Hindistan bazarlarını əhatə edən bir sıra yeni xarici layihələrə start verib./Musavat.com

Компания "The Trump Organization", принадлежащая семье президента США, планирует строительство великолепного здания "Trump Tower" в Тбилиси.
Издание "The Wall Street Journal" (WSJ) сообщает, что это 70-этажное здание станет самым высоким сооружением столицы Грузии.
Многофункциональный комплекс будет включать в себя роскошные апартаменты, торговые площади и гостиничную инфраструктуру.
Проектирование осуществляет международное бюро "Gensler", с грузинской стороны партнёрами выступают девелоперские компании "Archi Group" и "Biograpi Living".
Кроме того, в консорциум вошла компания "Sapir Organization" из Нью-Йорка, которая давно является партнёром семьи Трамп.
Эрик Трамп заявил, что этот проект позволит компании применить в Грузии "глобально признанные стандарты качества".
Следует отметить, что это уже вторая попытка бренда укрепиться на рынке Грузии. Ещё в 2012 году планировалось строительство похожей башни в Батуми, однако перед первым президентским сроком Дональда Трампа проект был заморожен, чтобы избежать конфликта интересов.
По информации WSJ, с началом второго президентского срока Дональда Трампа компания запустила ряд новых зарубежных проектов, охватывающих рынки Ближнего Востока, Вьетнама и Индии./Musavat.com