Tramp ailəsi Azərbaycana qonşu ölkədə 70 mərtəbəli göydələn tikir
ABŞ prezidentinin ailəsinə məxsus "The Trump Organization" şirkəti Tiflisdə möhtəşəm "Trump Tower" binasının inşasını planlaşdırır.
"The Wall Street Journal" (WSJ) nəşri xəbər verir ki, 70 mərtəbəli bu bina Gürcüstan paytaxtının ən hündür tikilisi olacaq.
Çoxfunksiyalı kompleksə lüks mənzillər, ticarət sahələri və hotel infrastrukturu daxil ediləcək.
Layihənin layihələndirilməsini beynəlxalq "Gensler" bürosu həyata keçirir, Gürcüstan tərəfindən isə tərəfdaş qismində "Archi Group" və "Biograpi Living" developer şirkətləri çıxış edir.
Həmçinin konsorsiuma Tramp ailəsinin çoxdankı tərəfdaşı olan Nyu-Yorkun "Sapir Organization" şirkəti də qoşulub.
Erik Tramp bəyan edib ki, bu layihə Gürcüstanda şirkətin "ümumdünya səviyyəsində tanınan keyfiyyət standartlarını" tətbiq etməyə imkan verəcək.
Qeyd edək ki, bu, brendin Gürcüstan bazarında möhkəmlənmək üçün etdiyi ikinci cəhddir. Hələ 2012-ci ildə Batumidə oxşar qüllənin tikintisi planlaşdırılsa da, Donald Trampın birinci prezidentlik müddəti öncəsi maraqlar toqquşmasının qarşısını almaq üçün layihə dondurulub.
WSJ-nin məlumatına görə, Donald Trampın ikinci prezidentlik müddətinin başlaması ilə şirkət Yaxın Şərq, Vyetnam və Hindistan bazarlarını əhatə edən bir sıra yeni xarici layihələrə start verib./Musavat.com

The company "The Trump Organization," belonging to the family of the U.S. president, plans to build the magnificent "Trump Tower" building in Tbilisi.
The publication "The Wall Street Journal" (WSJ) reports that this 70-story building will be the tallest structure in the Georgian capital.
The multifunctional complex will include luxury apartments, commercial areas, and hotel infrastructure.
The design of the project is carried out by the international "Gensler" office, while "Archi Group" and "Biograpi Living" developer companies act as partners on behalf of Georgia.
Additionally, the New York-based "Sapir Organization," a longtime partner of the Trump family, has also joined the consortium.
Eric Trump stated that this project will allow the company to apply its "worldwide recognized quality standards" in Georgia.
It should be noted that this is the brand's second attempt to strengthen its position in the Georgian market. Although a similar tower's construction was planned in Batumi as early as 2012, the project was frozen before Donald Trump's first presidential term to avoid conflicts of interest.
According to WSJ, with the start of Donald Trump's second presidential term, the company has initiated a series of new foreign projects covering markets in the Middle East, Vietnam, and India./Musavat.com