Türkiyənin “Jorje Jezusu” gündəm oldu -
Türkiyənin Mardin bölgəsinin “Kızıltepe 47 Spor” klubunun baş məşqçisi Veysi Altun meydan kənarındakı davranışları ilə diqqət mərkəzinə düşüb.
Medianews.az xəbər verir ki, enerjili duruşu, oyuna aktiv müdaxiləsi və tez-tez oyunçularına göstərişlər verməsi futbol ictimaiyyətində onun Portuqaliyalı məşqçi Jorje Jezusa bənzədilməsinə səbəb olub.
Oyun ərzində ehtiyat skamyasından tez-tez ayağa qalxan Altun, yüksək tempdə komandaya rəhbərlik etməsi ilə seçilib. Onun meydan kənarındakı idarəetmə tərzi təkcə azarkeşlərin deyil, sosial media istifadəçilərinin də diqqətini çəkib.
Sosial şəbəkələrdə yayılan görüntülərdən sonra futbolsevərlər Veysi Altunun mimikaları və reaksiyalarının Jorje Jezusa oxşarlığını müzakirə etməyə başlayıblar.

"Джорже Жезус" из Турции стал темой обсуждения -
Главный тренер клуба «Kızıltepe 47 Spor» из региона Мардин в Турции Вейси Алтун привлек внимание своим поведением на линии поля.
Как сообщает Medianews.az, его энергичная манера, активное вмешательство в ход игры и частые указания игрокам вызвали у футбольного сообщества ассоциации с португальским тренером Жорже Жезушем.
Во время матча Алтун часто вставал со скамейки запасных и выделялся тем, что руководил командой в высоком темпе. Его стиль управления вне поля привлек внимание не только болельщиков, но и пользователей социальных сетей.
После опубликованных в соцсетях кадров футбольные поклонники начали обсуждать сходство мимики и реакций Вейси Алтуна с Жорже Жезушем.