WUF 13-ün ilk günü yekunlaşdı -
Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin sədri Anar Quliyev Bakıda keçirilən WUF13-ün birinci gününün yekunlarına dair bəyanatla çıxış edib.
Medianews.az xəbər verir ki, sədr Azərbaycan Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun 14-cü sessiyasına (WUF14) hazırlıq prosesində Meksikaya dəstək verməyə hazır olduğunu bildirib.
Daha sonra UN-Habitat-ın Qlobal həllər şöbəsinin direktoru Raf Tuets WUF13-ün ilk gününün yekunlarına dair təşkilatın icraçı direktoru Anaklaudia Rossbaxın adından yekun bəyanatla çıxış edib.
O bildirib ki, bugünkü müzakirələr növbəti onilliyin icraya yönəlməli olduğunu aydın şəkildə nümayiş etdirib.

Завершился первый день WUF 13 -
Председатель Государственного комитета по градостроительству и архитектуре Анар Гулиев выступил с заявлением по итогам первого дня WUF13, проходящего в Баку.
Medianews.az сообщает, что председатель заявил, что Азербайджан готов поддержать Мексику в процессе подготовки 14-й сессии Всемирного городского форума (WUF14).
Затем директор отделения Глобальных решений UN-Habitat Рафф Туетс выступил с итоговым заявлением от имени исполнительного директора Анаклаудии Россбах по итогам первого дня WUF13.
Он отметил, что сегодняшние обсуждения ясно продемонстрировали, что исполнению должно быть уделено внимание в следующем десятилетии.