WUF 13-ün ilk günü yekunlaşdı -
Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin sədri Anar Quliyev Bakıda keçirilən WUF13-ün birinci gününün yekunlarına dair bəyanatla çıxış edib.
Medianews.az xəbər verir ki, sədr Azərbaycan Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun 14-cü sessiyasına (WUF14) hazırlıq prosesində Meksikaya dəstək verməyə hazır olduğunu bildirib.
Daha sonra UN-Habitat-ın Qlobal həllər şöbəsinin direktoru Raf Tuets WUF13-ün ilk gününün yekunlarına dair təşkilatın icraçı direktoru Anaklaudia Rossbaxın adından yekun bəyanatla çıxış edib.
O bildirib ki, bugünkü müzakirələr növbəti onilliyin icraya yönəlməli olduğunu aydın şəkildə nümayiş etdirib.

The first day of WUF 13 has concluded -
The chairman of the State Committee for Urban Planning and Architecture, Anar Guliyev, made a statement on the results of the first day of WUF13 held in Baku.
Medianews.az reports that the chairman stated that Azerbaijan is ready to support Mexico in the preparation process for the 14th session of the World Urban Forum (WUF14).
Later, Raf Tuets, director of the Global Solutions Division of UN-Habitat, delivered a concluding statement on behalf of the organization's executive director Anaklaudia Rossbach regarding the outcomes of the first day of WUF13.
He stated that today's discussions clearly demonstrated that the next decade should be focused on implementation.