WUF13 zamanı bölgələrdən paytaxta gələnlərə
WUF13 zamanı yollarda hər hansı məhdudiyyət, postların qurulması, rayonlardan, bölgələrdən paytaxta daxil olmaq istəyən sürücülərin buraxılmaması kimi hallar nəzərdə tutulmur.
Bunu WUF13 tarixlərində nəqliyyatın idarə olunması planının təqdimatına dair brifinqdə Daxili İşlər Nazirliyi Nəqliyyatın İntellektual İdarəetmə Mərkəzinin rəisi Namidan Piriyev deyib.
O qeyd edib ki, yalnız 18 noyabr tarixində açılış günü bu hal ola bilər:
“Çox qısa müddətdə paytaxtın cənub hissəsindən, yəni "Lökbatan dairəsi" kimi tanıdığımız həmin ərazidən ola bilər ki, paytaxta gələn nəqliyyat vasitələrinin istiqaməti dəyişdirilsin, kənar dairəvi yola tərəf istiqamətləndirilsin. Yəni digər yerlərdən gələn nəqliyyat vasitələri üçün hər hansı məhdudiyyətin tətbiq olunması nəzərdə tutulmur. Bunun özü də, yəni məhdudiyyət demək deyil, hər hansı post qurulması, nəqliyyat vasitələrinin buraxılmaması kimi qiymətləndirilmir. Yalnız şəhərə həmin istiqamətdən deyil, digər istiqamətdən buraxılış olacaq. Ola bilər ki, tədbir günü zərurət olarsa, həmin istiqamətdə nəqliyyat vasitələri kənar dairəvi yol istiqamətinə yönləndirilsin"./“APA-Economics”

During WUF13, to those coming from the regions to the capital
During WUF13, no restrictions on the roads, establishment of checkpoints, or prevention of drivers coming from districts or regions from entering the capital are planned.
This was stated by Namidan Piriyev, head of the Intelligent Transport Management Center of the Ministry of Internal Affairs, at a briefing on the presentation of the transportation management plan during WUF13.
He noted that such a situation may occur only on November 18, the opening day:
“In a very short period, from the southern part of the capital, that is from the area known as 'Lokbatan roundabout,' the direction of vehicles coming to the capital might be changed and directed towards the outer ring road. That is, no restrictions are planned for vehicles coming from other places. This itself is not considered a restriction, nor the establishment of any checkpoints or preventing vehicles from entering. Vehicles will be allowed into the city not from that direction but from other directions. It is possible that, if necessary on the day of the event, vehicles on that direction may be redirected to the outer ring road.” /“APA-Economics”