WUF13 zamanı bölgələrdən paytaxta gələnlərə
WUF13 zamanı yollarda hər hansı məhdudiyyət, postların qurulması, rayonlardan, bölgələrdən paytaxta daxil olmaq istəyən sürücülərin buraxılmaması kimi hallar nəzərdə tutulmur.
Bunu WUF13 tarixlərində nəqliyyatın idarə olunması planının təqdimatına dair brifinqdə Daxili İşlər Nazirliyi Nəqliyyatın İntellektual İdarəetmə Mərkəzinin rəisi Namidan Piriyev deyib.
O qeyd edib ki, yalnız 18 noyabr tarixində açılış günü bu hal ola bilər:
“Çox qısa müddətdə paytaxtın cənub hissəsindən, yəni "Lökbatan dairəsi" kimi tanıdığımız həmin ərazidən ola bilər ki, paytaxta gələn nəqliyyat vasitələrinin istiqaməti dəyişdirilsin, kənar dairəvi yola tərəf istiqamətləndirilsin. Yəni digər yerlərdən gələn nəqliyyat vasitələri üçün hər hansı məhdudiyyətin tətbiq olunması nəzərdə tutulmur. Bunun özü də, yəni məhdudiyyət demək deyil, hər hansı post qurulması, nəqliyyat vasitələrinin buraxılmaması kimi qiymətləndirilmir. Yalnız şəhərə həmin istiqamətdən deyil, digər istiqamətdən buraxılış olacaq. Ola bilər ki, tədbir günü zərurət olarsa, həmin istiqamətdə nəqliyyat vasitələri kənar dairəvi yol istiqamətinə yönləndirilsin"./“APA-Economics”

Во время WUF13 тем, кто приезжал из регионов в столицу
Во время WUF13 не предусматриваются никакие ограничения на дорогах, установка постов, а также запреты на въезд водителей из районов и регионов в столицу.
Об этом на брифинге по презентации плана управления транспортом в даты WUF13 заявил начальник Центра интеллектуального управления транспортом Министерства внутренних дел Намидан Пириев.
Он отметил, что лишь 18 ноября, в день открытия, такая ситуация может иметь место:
«В очень короткий промежуток времени с южной части столицы, то есть с той территории, которую мы называем "кольцо Лекбатан", возможно, направление транспортных средств, приезжающих в столицу, будет изменено и направлено на внешнюю кольцевую дорогу. То есть для транспорта, приезжающего с других мест, никаких ограничений не предусматривается. И это само по себе не означает ограничение, не оценивается как установка постов или запрет на проезд транспортных средств. Въезд в город будет разрешён не с того направления, а с другого. Если возникнет необходимость в день мероприятия, транспортные средства с данного направления могут быть направлены на внешнюю кольцевую дорогу.» /«APA-Economics»