Yuxuda ərik görmək nə deməkdir?
Yuxuda ərik görən insan üçün tərcüməçilər onu həm xeyirli, həm də mənfi mənada yozmuşlar. Yuxuda görən insan yuxusunda ərik görübsə və real həyatda ərik mövsümündədirsə, bu yuxunun bəxtəvərliyə, ruzi-bərəkətə, sevincə işarə etdiyi deyilir.
Medianews.az Lent.az-a istinadən yuxuda ərik görməyin mənalarını təqdim edir:
Yuxuda ərik görmək, yuxunun görüldüyü fəsildən asılı olaraq fərqli mənalara malikdir. Mövsümündə görülən ərik yaxşılığa dəlalət etdiyi halda, mövsümün xaricində görünsə, xeyirli məna daşımır. Mövsüm və ya ruzisində ərik olması,Xəstənin ərik yeməsi şəfaya,Mövsüm xaricində görülən ərik kədərə,qüssə və xəstəliyə işarədir.Yuxuda ərik görmək sevilən bir insana xəyanət edəcəyinə işarə edir. Yetişmiş ərik görmək xoşbəxtlik gətirdiyinə yozulur. Ərik yığmaq ambisiyalarınıza çata bilməyəcəyinizdən xəbər verir.
Yuxuda yetişmiş ərik görmək nədir?
Yetişmiş ərik xoşbəxtlik əlamətidir. Əgər yuxunuzda ərik yığdığınızı görmüsünüzsə, bu o deməkdir ki, arzularınızı gerçəkləşdirə bilərsiniz. Ağacda görünən ərik zənginlikdən xəbər verir. Əriyin rənginə və gözəlliyinə görə yozulur.Bağda yenidən ərik ağacının olduğunu görmək övladın elm və ədəb öyrənməsinə işarədir.
Yuxuda və mövsümdə ərik görmək nədir?
Yuxuda və mövsümdə ərik görmək, rəngi nə olursa olsun, şirindirsə, mal alacağınıza işarədir. Yuxuda ərik yediyinizi görsəniz, xəstələnsəniz, yaxşılaşarsınız. Başqa bir rəvayətə görə: Onu vaxtında görmək risklidir. Mövsüm xaricində görünsə, xəstəlik və ya kədər və qəmdir. Xəstə yuxuda ərik yediyini görsə, xəstəliyi sağalar.
Yuxuda ərik yediyinizi görmək nədir?
Yuxuda ərik yediyinizi görmək, xəyalpərəstin səhvlərini anlayacağına və onları təkrarlamaqdan qaçacağına, uzun müddət çəkdiyi zəhmətin nəticəsini əldə edəcəyinə və xəyalpərəstin arzularını həyata keçirəcəyinə işarədir. Ancaq bu yuxu həm də köməyə ehtiyacı olan insanlara kömək etmək kimi yozulur.
Yuxuda bənövşəyi ərik görmək nədir?
Yuxuda bənövşəyi ərik görmək xəyalpərəstin investisiya işlərinin sonunda maddi qazanc əldə edəcəyinə işarədir. Eyni zamanda yuxuda görülən bənövşəyi ərik həm də insanın etdiyi səhvlərdən peşman olacağına, planlarını həyata keçirəcəyinə işarədir.
Yuxuda sarı ərik görmək nədir?
Yuxuda sarı ərik görmək yuxu görənin qısa zamanda böyük işlər görəcəyinə işarə edir. İnsanın işinin sonunda tər tökən işlərdə yaxşı nəticələr əldə edilir. Yuxuda görülən sarı ərik yuxu görənin daim sağlam olacağına yozulur.
Yuxuda yaşıl ərik görmək nədir?
Yuxuda yaşıl ərik görmək xəbərdarlıq yuxusudur. Yuxu sahibinin əlində olanın qədrini bilməsinə səbəb olacaq hadisələrin olacağına işarə edir. Yuxuda yaşıl ərik görənin ailəsində kiçik mübahisələrin olacağı, ancaq böyüklərin müdaxiləsi ilə problemlərin həll olunacağı mənasına gəlir.
Yuxuda ağacdan ərik qoparıb yemək nədir?
Yuxuda ağacdan ərik qoparıb yemək ağacın kim olduğuna görə fərqlənir. Əgər ağac başqasınındırsa və ərik qoparılıb yandırılırsa, yuxu görən insan real həyatda haram yeməkdən, pis işlərə qarışmaqdan yorulur. Əgər ərik ağacı xəyalpərəstdirsə, bu, yaxın gələcəkdə xoş xəbər alacağınıza işarədir.

Seeing a plum in a dream
Interpreters have interpreted the dream of seeing apricots both in a positive and negative way. If a person sees apricots in a dream and it is the apricot season in real life, it is said that this dream indicates luck, prosperity, and joy.
Medianews.az, citing Lent.az, presents the meanings of seeing apricots in a dream:
What does it mean to see apricots in a dream?
Seeing apricots in a dream has different meanings depending on the season in which the dream is seen. Apricots seen in season indicate goodness, while those seen out of season do not carry a positive meaning. Apricots in season or in provisions indicate healing for the sick after eating apricots. Apricots seen out of season indicate sorrow, grief, and illness. Seeing apricots in a dream means betraying a beloved person. Seeing ripe apricots is interpreted as bringing happiness. Picking apricots indicates that you will not be able to achieve your ambitions.
What does it mean to see ripe apricots in a dream?
Ripe apricots are a sign of happiness. If you see yourself picking apricots in your dream, it means you can realize your wishes. Apricots visible on the tree indicate wealth. The interpretation depends on the color and beauty of the apricots. Seeing apricot trees again in the garden indicates the child’s learning in knowledge and manners.
What does seeing apricots in a dream and in season mean?
Seeing apricots in a dream and in season, regardless of color, if sweet, indicates that you will acquire property. If you see yourself eating apricots in a dream, you will recover if you are sick. According to another narration: Seeing it on time is risky. If seen out of season, it means illness, sorrow, and grief. If a patient sees themselves eating apricots in a dream, their illness will be cured.
What does it mean to see yourself eating apricots in a dream?
Seeing yourself eating apricots in a dream indicates that the dreamer will understand their mistakes and avoid repeating them, will achieve the results of long efforts, and will realize their wishes. However, this dream is also interpreted as helping people in need.
What does it mean to see purple apricots in a dream?
Seeing purple apricots in a dream indicates that the dreamer will gain financial profit from investment ventures. At the same time, the purple apricots seen in the dream also indicate that the person will regret their mistakes and carry out their plans.
What does it mean to see yellow apricots in a dream?
Seeing yellow apricots in a dream indicates that the dreamer will accomplish great deeds shortly. Good results are achieved in work where effort and hard work are exerted. Yellow apricots seen in a dream are interpreted as the dreamer will always be healthy.
What does it mean to see green apricots in a dream?
Seeing green apricots in a dream is a warning dream. It indicates that events will occur that cause the dreamer to appreciate what they have. Seeing green apricots in a dream means there will be minor disputes in the family, but problems will be resolved with the intervention of elders.
What does it mean to pick and eat apricots from a tree in a dream?
Picking and eating apricots from a tree in a dream varies depending on whose tree it is. If the tree belongs to someone else and the apricot is picked and eaten, the dreamer is tired in real life of eating haram (forbidden) food and engaging in bad deeds. If the apricot tree belongs to the dreamer, it indicates that a pleasant news will be received in the near future.