Medianews.az bildirir ki, Lionel Messi (Argentina) və Kilian Mbappe (Fransa) 6, Erlinq Holann (Norveç) və Harri Keyn (İngiltərə) 5, Usman Dembele (Fransa), Vinisius Junior (Braziliya) və İsmaila Sarr (Seneqal) 4 qola imza atıb.
12 oyunçu 3 qolun, 25 oyunçu 2 qolun, 109 oyunçu 1 qolun müəllifidir.
İyunun 11-dən ABŞ, Kanada və Meksikanın ev sahibliyi etdiyi 48 komandalıq çempionat 1/16 final mərhələsindədir. Bu raund iyulun 4-də bitir. 1/8 final 4-7 iyula, 1/4 final 9-12 iyula, yarımfinallar 14-15 iyula, üçüncü yer uğrunda oyun və final 19 iyula təyin olunub.
Qrup mərhələsində Cənubi Koreya, Çexiya, Qətər, Haiti, Şotlandiya, Türkiyə, Kürasao, Tunis, İran, Yeni Zelandiya, Səudiyyə Ərəbistanı, Uruqvay, İraq, İordaniya, Özbəkistan, Panama, 1/16 finalda CAR, Yaponiya, Almaniya, Niderland, Fil Dişi Sahili, İsveç, Ekvador, Konqo DR, Seneqal, Bosniya ələnib.
İspaniya, Avstriya, Portuqaliya, Xorvatiya, İsveçrə, Əlcəzair, Avstraliya, Misir, Argentina, Kabo Verde, Kolumbiya, Qana 1/16 finalda, Kanada, Mərakeş, Paraqvay, Fransa, Braziliya, Norveç, Meksika, İngiltərə, ABŞ, Belçika 1/8 finaldadır.
1930-2022-ci illərdə Braziliya 5, İtaliya və Almaniya 4, Argentina 3, Uruqvay və Fransa 2, İngiltərə və İspaniya 1 dəfə dünya çempionu olub.

На чемпионате мира по футболу 2026 года сыграно 82 из 104 матчей, из 241 забитого гола 12 оформлены как автоголы.
Medianews.az сообщает, что Лионель Месси (Аргентина) и Килиан Мбаппе (Франция) забили по 6 голов, Эрлинг Холанд (Норвегия) и Харри Кейн (Англия) по 5, Усман Дембеле (Франция), Винисиус Джуниор (Бразилия) и Исмаила Сарр (Сенегал) по 4 гола.
12 игроков являются авторами 3 голов, 25 игроков — 2 голов, 109 игроков — 1 гола.
С 11 июня чемпионат с участием 48 команд, который проводится в США, Канаде и Мексике, находится на стадии 1/16 финала. Этот этап заканчивается 4 июля. 1/8 финала пройдет с 4 по 7 июля, 1/4 финала с 9 по 12 июля, полуфиналы 14-15 июля, матч за третье место и финал назначены на 19 июля.
На групповом этапе выбыли Южная Корея, Чехия, Катар, Гаити, Шотландия, Турция, Кюрасао, Тунис, Иран, Новая Зеландия, Саудовская Аравия, Уругвай, Ирак, Иордания, Узбекистан, Панама, на стадии 1/16 финала — ЦАР, Япония, Германия, Нидерланды, Кот-д’Ивуар, Швеция, Эквадор, Конго ДР, Сенегал, Босния.
Испания, Австрия, Португалия, Хорватия, Швейцария, Алжир, Австралия, Египет, Аргентина, Кабо-Верде, Колумбия, Гана находятся на стадии 1/16 финала, Канада, Марокко, Парагвай, Франция, Бразилия, Норвегия, Мексика, Англия, США, Бельгия — в 1/8 финала.
В период с 1930 по 2022 год Бразилия становилась чемпионом мира 5 раз, Италия и Германия — по 4 раза, Аргентина — 3 раза, Уругвай и Франция — по 2 раза, Англия и Испания — по 1 разу.