"ABŞ tərəfi İran nümayəndə heyətinin etimadını qazana bilmədi" -
"Tasnim" xəbər verir ki, bunu İslamabadda İran nümayəndə heyətinə rəhbərlik etmiş parlamentin sədri Məhəmməd Baqir Qalibaf bildirib.
“Danışıqlardan əvvəl vurğulamışdım ki, bizim xoş niyyətimiz və lazımi iradəmiz var, lakin əvvəlki iki müharibənin təcrübəsinə görə qarşı tərəfə etibar etmirik. İran nümayəndə heyətindəki həmkarlarım irəliyə yönəlmiş 168 təşəbbüs irəli sürdülər, lakin qarşı tərəf bu danışıqlar raundunda sonda İran nümayəndə heyətinin etimadını qazana bilmədi. ABŞ bizim məntiq və prinsiplərimizi anladı və indi qərar verməlidir ki, etimadımızı qazana biləcək, ya yox. Biz hər zaman diplomatiyanı, hərbi mübarizə ilə yanaşı, İran xalqının hüquqlarının təmin olunması üçün digər bir vasitə kimi qiymətləndiririk və İran xalqının 40 günlük milli müdafiə nailiyyətlərinin möhkəmləndirilməsi istiqamətində səylərimizi bir an belə dayandırmayacağıq. Danışıqlar prosesinin asanlaşdırılmasında dost və qardaş Pakistanın səylərini yüksək qiymətləndiririk", - deyə Məhəmməd Baqir Qalibaf qeyd edib./APA

In the talks in Islamabad, the US side failed to gain the trust of the Iranian delegation.
"Tasnim" reports that this was stated by Mohammad Bagher Ghalibaf, the speaker of the parliament who led the Iranian delegation in Islamabad.
“Before the talks, I emphasized that we have good intentions and necessary determination, but due to the experience of the previous two wars, we do not trust the other side. My colleagues in the Iranian delegation put forward 168 forward-looking initiatives, but the other side ultimately failed to gain the trust of the Iranian delegation in this round of talks. The US understood our logic and principles and must now decide whether it can earn our trust or not. We always regard diplomacy, alongside military struggle, as another means to ensure the rights of the Iranian people, and we will not suspend our efforts for a moment in strengthening the 40-day national defense achievements of the Iranian people. We highly appreciate the efforts of friendly and brotherly Pakistan in facilitating the negotiation process,” Mohammad Bagher Ghalibaf stated./APA