ABŞ dövlət katibi Marko Rubio İranın ali lideri Müctəba Xameneinin sağ olduğuna və mühüm siyasi qərarların qəbulunda fəal iştirak etdiyinə dair əlamətlərin olduğunu açıqlayıb.
Medianews.az xəbər verir ki, bu haqda “Reuters” məlumat yayıb.
“Müctəba Xameneinin sağ olduğuna və qərarların qəbulunda getdikcə daha çox iştirak etdiyinə dair əlamətlər var” - dövlət katibi bildirib.
Qeyd edək ki, Müctəba Xameneinin öldürüləməsi haqda xəbərlər mediada geniş vüsət almışdı. Son məlumatlarda isə onun sağ olduğu, lakin bir ayağının amputasiya edildiyi, habelə, səhhətinin idarəçiliyə əl vermədiyi haqda iddialar səslənmişdi. Bəzi mənbələr isə iddia edir ki, o, bu vəziyyətdə belə bunkerdən gizli məktublaşmalarla ölkəni idarə edir.(Qafqazinfo)

Госсекретарь США Марко Рубио заявил, что есть признаки того, что верховный лидер Ирана Муджтаба Хаменеи жив и активно участвует в принятии важных политических решений.
Как сообщает Medianews.az, об этом информирует агентство “Reuters”.
«Есть признаки того, что Муджтаба Хаменеи жив и всё больше участвует в принятии решений», — заявил госсекретарь.
Отметим, что сообщения о смерти Муджтаба Хаменеи широко распространялись в СМИ. В последних данных утверждалось, что он жив, но у него ампутирована одна нога, а также его здоровье не позволяет управлять страной. Некоторые источники утверждают, что он даже в таком состоянии управляет страной, переписываясь через секретные письма из бункера. (Qafqazinfo)