ABŞ dövlət katibi Marko Rubio İranın ali lideri Müctəba Xameneinin sağ olduğuna və mühüm siyasi qərarların qəbulunda fəal iştirak etdiyinə dair əlamətlərin olduğunu açıqlayıb.
Medianews.az xəbər verir ki, bu haqda “Reuters” məlumat yayıb.
“Müctəba Xameneinin sağ olduğuna və qərarların qəbulunda getdikcə daha çox iştirak etdiyinə dair əlamətlər var” - dövlət katibi bildirib.
Qeyd edək ki, Müctəba Xameneinin öldürüləməsi haqda xəbərlər mediada geniş vüsət almışdı. Son məlumatlarda isə onun sağ olduğu, lakin bir ayağının amputasiya edildiyi, habelə, səhhətinin idarəçiliyə əl vermədiyi haqda iddialar səslənmişdi. Bəzi mənbələr isə iddia edir ki, o, bu vəziyyətdə belə bunkerdən gizli məktublaşmalarla ölkəni idarə edir.(Qafqazinfo)

US Secretary of State Marco Rubio has stated that there are signs that Iran's Supreme Leader Mojtaba Khamenei is alive and actively involved in making important political decisions.
Medianews.az reports that this information was released by "Reuters".
"There are signs that Mojtaba Khamenei is alive and increasingly participating in decision-making," the Secretary of State said.
It should be noted that news about Mojtaba Khamenei being killed had spread widely in the media. The latest reports claim that he is alive but has had one of his legs amputated, and his health does not allow him to manage affairs. Some sources even claim that he is managing the country through secret correspondence from a bunker despite this condition. (Qafqazinfo)