Adnan Əhmədzadənin həyat yoldaşı kimdir?
Xəbər verdiyimiz kimi, "Caspian Logistics Solutions" şirkətinin rəhbəri, SOCAR-ın keçmiş top-meneceri Adnan Əhmədzadə Bakıda saxlanılıb və onun barəsində məhkəmənin qərarı ilə 4 aylıq həbs qətimkan tədbiri seçilib.
Adnan Əhmədzadənin həbsindən sonra özündən 14 yaş kiçik olan ikinci həyat yoldaşı Gülsəfa Cəfərova diqqət mərkəzinə düşüb. Belə ki, dünənə qədər dəbdəbəli həyat tərzi keçirməsini və ən müasir geyim tərzini sosial şəbəkədə nümayiş etdirən G.Cəfərova indi dini mövzularda və Qurandan paylaşdığı ayələrlə gündəmdədir.
Qeyd edək ki, onun haqqında açıq mənbələrdə məlumat o qədər də çox deyil. Mətbuatda müxtəlif vaxtlarda yayılan məlumata görə, Gülsəfa Cəfərova 1992-ci ildə anadan olub. O, hüquqşünas Osman Cəfərovun qızıdır. Osman Cəfərov 1952-ci il fevralın 4-də Qazaxda anadan olub, 23 avqust 2022-ci ildə dünyasını dəyişib.

Кто является супругой Аднана Ахмедзаде?
Как мы сообщали, глава компании "Caspian Logistics Solutions", бывший топ-менеджер SOCAR Аднан Ахмедзаде был задержан в Баку, и в отношении него судом была избрана мера пресечения в виде четырёхмесячного ареста.
После ареста Аднана Ахмедзаде в центре внимания оказалась его вторая супруга Гюльсефа Джафарова, которая младше его на 14 лет. До вчерашнего дня Г. Джафарова демонстрировала в соцсетях роскошный образ жизни и самую современную моду, а теперь она в тренде благодаря публикациям на религиозные темы и аятов из Корана.
Отметим, что в открытых источниках информации о ней не так много. Согласно сообщениям в прессе, появлявшимся в разное время, Гюльсефа Джафарова родилась в 1992 году. Она дочь юриста Османа Джафарова. Осман Джафаров родился 4 февраля 1952 года в Газахе, умер 23 августа 2022 года.