Arvadının saçını keçəl edən şəxsə hökm oxundu
Arvadının saçını keçəl qırxaraq ona əzab verməkdə ittiham olunan Tamerlan Məmmədovun cinayət işi üzrə məhkəmə araşdırması başa çatıb.
Qafqazinfo xəbər verir ki, Nərimanov Rayon Məhkəməsində keçirilən sonuncu iclasda hökm elan olunub.
Məhkəmə belə nəticəyə gəlib ki, təqsirləndirilən şəxsə verilmiş ittiham kifayət qədər əsaslıdır və çoxsaylı dəlil-sübutlarla təsdiqini tapıb.
Hökmə əsasən, Tamerlan Məmmədov köməksiz vəziyyətdə olan şəxsə əzab verməkdə təqsirli bilinərək 2 il müddətinə azadlıqdan məhrum edilib.
Qeyd edək ki, ötən ilin oktyabrında bir qadının həyat yoldaşı tərəfindən döyülməsi ilə bağlı polisə məlumat daxil olmuşdu. Yayılan videoda kişinin həyat yoldaşının saçını keçəl qırxaraq ona əzab verdiyi əks olunurdu. Həmin görüntülər də məhz hadisəni törədən şəxs tərəfindən sosial şəbəkədə paylaşılmışdı.
Hadisədən dərhal sonra T.Məmmədov polis əməkdaşları tərəfindən saxlanılaraq istintaqa cəlb edilib və barəsində həbs qətimkan tədbiri seçilib.

Лицу, сделавшему жене лысину, вынесен приговор
По уголовному делу Тамерлана Мамедова, обвиняемого в том, что он наказывал свою жену, выстригши ей волосы лысо, судебное разбирательство завершено.
Как сообщает Qafqazinfo, на последнем заседании, состоявшемся в Нәримановском районном суде, был вынесен приговор.
Суд пришел к выводу, что предъявленное обвиняемому обвинение достаточно обоснованно и подтверждается многочисленными доказательствами.
Согласно приговору, Тамерлан Мамедов признан виновным в причинении страданий лицу, находящемуся в беспомощном состоянии, и приговорен к лишению свободы на 2 года.
Отметим, что в октябре прошлого года в полицию поступила информация о том, что женщина была избита своим мужем. На распространённом видео было видно, как мужчина жестоко наказывает жену, выстригая ей волосы лысо. Эти кадры были размещены в социальной сети именно лицом, совершившим это преступление.
Непосредственно после инцидента Т. Мамедов был задержан сотрудниками полиции, привлечён к расследованию и в отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.