"Atletiko Madrid" ona görə 150 milyon avro istəyir
Argentina millisi və “Atletiko Madrid”in futbolçusu Xulian Alvares "Barselona" ilə şəxsi müqaviləsinin detallarını razılaşdırıb.
Bu barədə insayder Sesar Luis Merlo sosial şəbəkə hesabında məlumat yayıb.
Onun sözlərinə görə, Kataloniya klubunun rəhbərliyi hazırda Madrid təmsilçisi üçün rəsmi təklif hazırlayır. “Barselona” bu keçid üçün qarşı tərəfə heç bir oyunçusunu təklif etmək niyyətində deyil.
"Atletiko Madrid" argentinalı forvarda görə təxminən 150 milyon avro təzminat tələb edir.
Qeyd edək ki, Xulian Alvares 2024-cü ilin yayında İngiltərənin "Mançester Siti" klubundan Madrid təmsilçisinə qoşulub. Hücumçu başa çatan mövsümdə 49 oyunda iştirak edib, 20 qol vurub və 9 məhsuldar ötürmə edib./AZƏRTAC

Argentinian national team player and "Atletico Madrid" footballer Julian Alvarez has agreed on the details of his personal contract with "Barcelona".
Insider Cesar Luis Merlo shared this information on his social media account.
According to him, the management of the Catalonia club is currently preparing an official offer for the Madrid representative. "Barcelona" does not intend to offer any player in exchange for this transfer.
"Atletico Madrid" demands approximately 150 million euros in compensation for the Argentine forward.
It should be noted that Julian Alvarez joined the Madrid representative from England’s "Manchester City" club in the summer of 2024. The forward has participated in 49 games this season, scoring 20 goals and making 9 assists./AZERTAC