Bakıda ev qiymətinə olan
Şəhərin mərkəzi hissəsində yerləşən çoxmərtəbəli binaların qarajlarında qiymətlər kifayət qədər yüksəkdir.
Medianews.az Xəzər TV-yə istinadən xəbər verir ki, əmlak məsələləri üzrə ekspert Nofəl Quliyev bildirib ki, həmin qarajların digərlərindən ciddi fərqi yoxdur.
Ekspertin sözlərinə görə, qiymət artımının əsas səbəbi şəhərin birinci zonasında təklifin az, tələbin isə çox olmasıdır. O qeyd edib ki, yüksək qiymətlərlə yanaşı, bu cür qarajların müəyyən riskləri də mövcuddur. Xüsusilə çıxarışı (mülkiyyət sənədi) olmayan dayanacaqların sonradan satışı çətinləşir.
İcarə qiymətlərinə gəlincə, ekspert bildirib ki, belə qarajların aylıq icarə haqqı 250-400 manat arasında dəyişir.
Qeyd edək ki, şəhərin mərkəzindən nisbətən kənar ərazilərdə qaraj qiymətləri daha münasibdir. Məsələn, Nizami rayonu, Sabunçu rayonu və Suraxanı rayonu ərazilərində qarajların qiyməti 10 min manatdan başlayır.

В Баку по цене квартиры
Medianews.az со ссылкой на Хазар ТВ сообщает, что эксперт по вопросам недвижимости Нофил Гулиев заявил, что эти гаражи не сильно отличаются от других.
По словам эксперта, основной причиной роста цен является то, что в первой зоне города предложение невелико, а спрос очень высок. Он отметил, что наряду с высокими ценами, такие гаражи имеют определённые риски. Особенно сложно потом продать парковочные места без оформления права собственности (выписки).
Что касается арендной платы, эксперт сообщил, что месячная аренда таких гаражей варьируется от 250 до 400 манатов.
Отметим, что в сравнительно удалённых от центра районах города цены на гаражи более приемлемы. Например, в районах Низами, Сабунчу и Сураханы цены на гаражи начинаются от 10 тысяч манатов.