Bakıda hava kəskin dəyişir:
Mayın 29-u, 30-u və 31-də Bakıda və Abşeron yarımadasında hava şəraitinin qeyri-sabit keçəcəyi, güclü külək və temperatur dəyişikliyi gözlənilir.
Medianews.az xəbər verir ki, yaxın 3 günün ən qeyri-sabit havası məhz mayın 29-da qeydə alınacaq.
Cənub-qərb küləyinin gündüz saatlarında qəfil şimal-qərb küləyi ilə əvəz olunacağı və arabir güclənəcəyi bildirilir. Hava dəyişkən buludlu olacaq, günün ikinci yarısında və xüsusilə gecəyə doğru paytaxtın bəzi yerlərində qısamüddətli yağış yağacağı, şimşək çaxacağı ehtimalı var. Temperatur gecə saatlarında 17–20 dərəcə, gündüz isə 21–26 dərəcə isti təşkil edəcək.
Şənbə günü, mayın 30-da paytaxtda hava şəraitinin nisbətən sabitləşəcəyi və əsasən yağmursuz keçəcəyi proqnozlaşdırılır. Şimal-qərb küləyi gündüz cənub-şərq küləyi ilə əvəz olunacaq. Temperatur yenidən yüksələrək gecə 15–20 dərəcə, gündüz isə 26–31 dərəcə isti təşkil edəcək. Səhər saatlarında bəzi yerlərdə zəif duman müşahidə oluna bilər.
May ayının son günündə dəyişkən buludlu hava şəraiti davam edəcək. Sinoptiklərin məlumatına görə, gündüz saatlarında əsasən yağmursuz hava üstünlük təşkil etsə də, temperatur rejimində kəskin azalmalar gözlənilmir. Havanın temperaturu gündüz saatlarında 25-28 dərəcə isti həddində dəyişəcək.

On May 29, 30, and 31, unstable weather conditions, strong winds, and temperature changes are expected in Baku and the Absheron Peninsula.
Medianews.az reports that the most unstable weather in the next 3 days will be recorded precisely on May 29.
It is reported that the south-west wind during the daytime hours will suddenly be replaced by the north-west wind and will occasionally strengthen. The weather will be partly cloudy, with short-term rain and lightning possible in some parts of the capital in the second half of the day and especially towards the night. The temperature at night will be between 17–20 degrees, and during the day between 21–26 degrees Celsius.
On Saturday, May 30, the weather in the capital is expected to stabilize relatively and will be mainly rainless. The north-west wind will be replaced by the south-east wind during the day. The temperature will rise again to 15–20 degrees at night and 26–31 degrees during the day. In the morning hours, weak fog may be observed in some places.
On the last day of May, partly cloudy weather conditions will continue. According to meteorologists, although the weather will mostly be rainless during the daytime, no sharp decreases in temperature are expected. The air temperature will vary around 25-28 degrees Celsius during the day.