Xəzərdə gəmilərə xəbərdarlıq göndərildi
Dövlət Dəniz və Liman Agentliyinin (DDLA) Gəmi Hərəkətinin İdarəedilməsi Mərkəzi küləkli hava şəraiti ilə bağlı gəmilərə xəbərdarlıq edib.
Medianews.az-ın məlumatına görə, xəbərdarlıqda deyilir ki, mayın 29-u axşamdan Xəzər Dəniz Akvatoriyasında müşahidə olunacaq şimal-qərb və şimal küləyi mayın 30-u gündüz saatlarına kimi davam edəcək:
"Həmin günlər ərzində şimal-qərb və şimal küləyinin 18-23 m/s, arabir 25-30 m/s, açıq dənizdə isə 33 m/s-dək güclənəcəyi gözlənilir. Dalğanın hündürlüyünün 2.0-3.0 m. sonrakı inkişafda isə 3.5-5.5 m. çatacağı proqnozlaşdırılır".

The Ship Traffic Management Center of the State Maritime and Port Agency (DDLA) has issued a warning to ships regarding windy weather conditions.
According to Medianews.az, the warning states that the north-west and north winds observed in the Caspian Sea area from the evening of May 29 will continue until the daytime hours of May 30:
"During these days, the north-west and north winds are expected to strengthen to 18-23 m/s, occasionally reaching 25-30 m/s, and up to 33 m/s in the open sea. The wave height is projected to be 2.0-3.0 m, and subsequently expected to reach 3.5-5.5 m."