Xəzərdə gəmilərə xəbərdarlıq göndərildi
Dövlət Dəniz və Liman Agentliyinin (DDLA) Gəmi Hərəkətinin İdarəedilməsi Mərkəzi küləkli hava şəraiti ilə bağlı gəmilərə xəbərdarlıq edib.
Medianews.az-ın məlumatına görə, xəbərdarlıqda deyilir ki, mayın 29-u axşamdan Xəzər Dəniz Akvatoriyasında müşahidə olunacaq şimal-qərb və şimal küləyi mayın 30-u gündüz saatlarına kimi davam edəcək:
"Həmin günlər ərzində şimal-qərb və şimal küləyinin 18-23 m/s, arabir 25-30 m/s, açıq dənizdə isə 33 m/s-dək güclənəcəyi gözlənilir. Dalğanın hündürlüyünün 2.0-3.0 m. sonrakı inkişafda isə 3.5-5.5 m. çatacağı proqnozlaşdırılır".

Государственное агентство по морским и портовым делам (ДДЛА) — Центр управления движением судов предупредил суда о ветреной погоде.
Согласно информации Medianews.az, в предупреждении говорится, что с вечера 29 мая в акватории Каспийского моря ожидаются северо-западные и северные ветры, которые будут продолжаться до дневных часов 30 мая:
"В эти дни ожидается усиление северо-западного и северного ветров до 18-23 м/с, местами до 25-30 м/с, а на открытом море — до 33 м/с. Высота волн прогнозируется от 2,0 до 3,0 м, с последующим развитием до 3,5-5,5 м."