Brunu Fernandeşdən iddialı AÇIQLAMA
Portuqaliya millisinin yarımmüdafiəçisi Brunu Fernandeş 2026-cı il dünya çempionatı ilə bağlı fikirlərini bölüşüb.
Medianews.az xəbər verir ki, futbolçu komandasının əsas hədəfinin dünya çempionu olmaq olduğunu bildirib. Onun sözlərinə görə, Portuqaliya indiyədək bu titulu qazana bilməsə də, hazırkı heyətin buna nail olmaq üçün kifayət qədər potensialı var.
“Dünya çempionu olmaq bizim ən böyük arzumuzdur. Bütün diqqətimizi Portuqaliyanın indiyədək qazana bilmədiyi bu kuboku ölkəmizə gətirmək üçün etməli olduqlarımıza yönəltməliyik”, – deyə Fernandeş bildirib.
Təcrübəli yarımmüdafiəçi milli komandanın kapitanı Kriştianu Ronaldo haqqında da danışıb. O, Ronaldunun həm komanda yoldaşı, həm də ölkə futbolunun simvolu kimi böyük əhəmiyyət daşıdığını vurğulayıb.
“Ronaldunun bizimlə olması böyük şərəfdir. O, dünya çempionatında uğur qazanmağımıza kömək edə biləcək futbolçudur. Düşünürəm ki, ondan hər zaman öyrənəcəyimiz nələrsə var”, – deyə Fernandeş əlavə edib.
Portuqaliya millisi dünya çempionatında ilk oyununu iyunun 17-də Konqo Demokratik Respublikasına qarşı keçirəcək. Komanda qrup mərhələsində daha sonra Özbəkistan və Kolumbiya ilə üz-üzə gələcək.

Полузащитник сборной Португалии Бруну Фернандеш поделился своими мыслями по поводу чемпионата мира 2026 года.
Medianews.az сообщает, что футболист заявил, что главной целью его команды является стать чемпионом мира. По его словам, хотя Португалия до сих пор не завоевала этот титул, нынешний состав обладает достаточным потенциалом для достижения этой цели.
«Стать чемпионами мира — это наша самая большая мечта. Мы должны сосредоточить всё внимание на том, что нужно сделать, чтобы привезти этот кубок, который Португалия до сих пор не смогла выиграть, в нашу страну», — заявил Фернандеш.
Опытный полузащитник также рассказал о капитане национальной команды Криштиану Роналду. Он отметил, что Роналду имеет огромное значение как товарищ по команде и символ футбола страны.
«Для нас большая честь, что Роналду с нами. Он футболист, который может помочь нам добиться успеха на чемпионате мира. Думаю, что у него всегда можно чему-то научиться», — добавил Фернандеш.
Сборная Португалии проведёт свой первый матч на чемпионате мира 17 июня против Демократической Республики Конго. В групповом этапе команда затем встретится с Узбекистаном и Колумбией.