“Çay içməyə vaxtım yoxdur” -Zelenski
Ukrayna Prezidenti Volodimir Zelenski ölkədəki ağır enerji böhranı fonunda gündəlik fəaliyyətindən söz açıb.
Sfera.az xəbər verir ki, dövlət başçısı hazırkı vəziyyətdə bütün vaxtını ölkənin ayaqda qalmasına sərf etdiyini bildirib. “Mənim qəhvə, çay içməyə və ya gündə 300 nəşr oxumağa vaxtım yoxdur. Əgər vaxtımı bunlara ayırsam, işıq olmayacaq”, – deyə o qeyd edib.
Prezident həmçinin yaxşı bloqçu ola biləcəyini, lakin hazırda diqqətini yalnız dövlət işlərinə yönəltdiyini vurğulayıb.
Xatırladaq ki, Zelenskinin sözügedən bəyanatı Ukrayna enerji sisteminin kritik vəziyyətdə olduğu bir vaxta təsadüf edir. Belə ki, bu gün “Ukrenergo” ölkə boyu təcili elektrik kəsintilərinin tətbiq edildiyini açıqlayıb. Şirkətin məlumatına görə, paylayıcı şəbəkələrə dəyən ciddi ziyan əksər bölgələrdə qəzaların operativ aradan qaldırılmasına imkan vermir.

«У меня нет времени пить чай» - Зеленский
Президент Украины Владимир Зеленский рассказал о своей повседневной деятельности на фоне тяжелого энергетического кризиса в стране.
Как сообщает Sfera.az, глава государства отметил, что в нынешней ситуации он тратит всё своё время на то, чтобы страна могла держаться на ногах. «У меня нет времени пить кофе, чай или читать 300 публикаций в день. Если я буду тратить время на это, света не будет», – сказал он.
Президент также подчеркнул, что мог бы быть хорошим блоггером, но в настоящее время сосредоточен исключительно на делах государства.
Напомним, что заявление Зеленского совпадает с критическим состоянием энергетической системы Украины. Сегодня «Укрэнерго» объявило о введении экстренных отключений электроэнергии по всей стране. По данным компании, серьёзный ущерб распределительным сетям не позволяет оперативно устранять аварии в большинстве регионов.