“Çay içməyə vaxtım yoxdur” -Zelenski
Ukrayna Prezidenti Volodimir Zelenski ölkədəki ağır enerji böhranı fonunda gündəlik fəaliyyətindən söz açıb.
Sfera.az xəbər verir ki, dövlət başçısı hazırkı vəziyyətdə bütün vaxtını ölkənin ayaqda qalmasına sərf etdiyini bildirib. “Mənim qəhvə, çay içməyə və ya gündə 300 nəşr oxumağa vaxtım yoxdur. Əgər vaxtımı bunlara ayırsam, işıq olmayacaq”, – deyə o qeyd edib.
Prezident həmçinin yaxşı bloqçu ola biləcəyini, lakin hazırda diqqətini yalnız dövlət işlərinə yönəltdiyini vurğulayıb.
Xatırladaq ki, Zelenskinin sözügedən bəyanatı Ukrayna enerji sisteminin kritik vəziyyətdə olduğu bir vaxta təsadüf edir. Belə ki, bu gün “Ukrenergo” ölkə boyu təcili elektrik kəsintilərinin tətbiq edildiyini açıqlayıb. Şirkətin məlumatına görə, paylayıcı şəbəkələrə dəyən ciddi ziyan əksər bölgələrdə qəzaların operativ aradan qaldırılmasına imkan vermir.

"I don't have time to drink tea" - Zelenski
Ukrainian President Volodymyr Zelensky spoke about his daily activities against the backdrop of the severe energy crisis in the country.
Sfera.az reports that the head of state stated he spends all his time keeping the country standing in the current situation. “I do not have time to drink coffee, tea, or read 300 publications a day. If I devote my time to these, there will be no electricity,” he noted.
The president also emphasized that he could be a good blogger, but at present, he is focusing only on state affairs.
It should be recalled that Zelensky’s mentioned statement coincides with the time when Ukraine's energy system is in a critical condition. In fact, today “Ukrenergo” announced the implementation of emergency power outages across the country. According to the company, the severe damage to the distribution networks prevents accidents from being promptly resolved in most regions.