Ödəniş kartları ilə bağlı dələduzluq hallarında artim - VİDEO
Xezerxeber.az xəbər verir ki, informasiya təhlükəsizliyi üzrə ekspert Cəbrayıl Tağıyev deyir ki, son dövrlər ödəniş kartları ilə bağlı fırıldaqçılıq halalrının artmasının bir neçə səbəbi var.
Elektron Təhlükəsizlik Xidmətinə mətbuat katibi Elnarə Baxış isə bildirib ki, kiberdələduzların vətəndaşların bank kartı və digər fərdi məlumatlarını ələ keçirmək üçün istifadə etdikləri üsullardan biri də fişinq hücumlarıdır.
Mütəxəssislər bildirirlər ki, kiberdələduzlar əsasən şəxsi maliyyə məlumatlarından sui-istifadə edirlər. Bu isə bir çox hallarda vətəndaşların bilməyərəkdən kart məlumatlarını kiberdələduzlara təqdim etməsi nəticəsində baş verib.

Increase in fraud cases related to payment cards - VIDEO
Xezerxeber.az reports that information security expert Jabrayil Tagiyev says there are several reasons for the recent increase in fraud cases related to payment cards.
Elnarə Baxış, spokesperson for the Electronic Security Service, stated that one of the methods used by cybercriminals to obtain citizens' bank card and other personal data is phishing attacks.
Experts note that cybercriminals mainly abuse personal financial information. This often occurs as a result of citizens unknowingly providing card information to cybercriminals.