“ChatGPT”nin bu paylaşımı müzakirə yaratdı -
Medianews.az “Qafqazinfo”ya istinadən xəbər verir ki, paylaşımda Argentina millisinin formasını geyinmiş, baş hissəsi keçi (GOAT) təsviri ilə əvəzlənmiş futbolçu görüntüsü yer alıb.
Paylaşımın şərh bölməsində bir çox istifadəçilər bunun Messiyə tərif olaraq hazırlandığını qeyd edib. Bəzi istifadəçilər “səhifəni izləmədən çıxarıram”, bəziləri isə “ChatGPT” futbolu bilir“ kimi şərhlər yazıblar.
Bununla da Messi və Kriştianu Ronaldo azarkeşləri arasında mübahisələr yaranıb.
Qeyd edək ki, “GOAT” ifadəsi ingiliscə “Greatest Of All Time”, yəni “bütün dövrlərin ən böyüyü” mənasını daşıyır və idman tarixinin ən böyük simalarına istinad etmək üçün paylaşılır.
Xatırladaq ki, Messi DÇ-2026-da Avstriya ilə keçirilən oyunda dubl edib. Nəticədə, Argentina millisi 2:0 hesablı qələbə qazanıb.

Обращает на себя внимание публикация на официальной странице платформы искусственного интеллекта «ChatGPT» в «Instagram».
Medianews.az, ссылаясь на «Qafqazinfo», сообщает, что в публикации размещено изображение футболиста в форме сборной Аргентины, вместо головы у которого изображена коза (GOAT).
В разделе комментариев многие пользователи отметили, что это сделано в честь Месси. Некоторые пользователи написали комментарии типа «удаляюсь, не подписываясь на страницу», а другие — «ChatGPT разбирается в футболе».
Это вызвало споры между фанатами Месси и Криштиану Роналду.
Отметим, что выражение «GOAT» на английском означает «Greatest Of All Time», то есть «величайший за все времена» и используется для обозначения самых выдающихся личностей в истории спорта.
Напомним, что Месси сделал дубль в матче с Австрией на DÇ-2026. В результате сборная Аргентины одержала победу со счетом 2:0.