Dünya Çempionatı öncəsi şok qərar:
2026-cı il Dünya Çempionatı başlamasına 72 gün qalmış Qana milli futbol komandasında gözlənilməz dəyişiklik baş verib.
Medianews.az xəbər verir ki, Komandanın baş məşqçisi Otto Addo vəzifəsindən azad olunub.
Qana Futbol Federasiyasının yaydığı açıqlamada bildirilib ki, Addo ilə əməkdaşlığa dərhal xitam verilib və yeni baş məşqçinin yaxın vaxtlarda təqdim olunacağı qeyd olunub.
Bu qərarın son iki uğursuz nəticədən sonra verildiyi bildirilir. Qana yığması hazırlıq oyununda Almaniyaya 1:2 hesabı ilə uduzub, daha əvvəl isə Avstriyaya 1:5 hesabı ilə məğlub olub.
Qeyd edək ki, ABŞ, Kanada və Meksikada keçiriləcək 2026 Dünya Çempionatı 11 iyun – 19 iyul tarixlərini əhatə edəcək. Qana yığması L qrupunda İngiltərə, Panama və Xorvatiya ilə mübarizə aparacaq.

За 72 дня до начала Чемпионата мира 2026 года в национальной футбольной команде Ганы произошли неожиданные изменения.
Согласно информации Medianews.az, главный тренер команды Отто Аддо был освобожден от должности.
В заявлении Ганской футбольной федерации говорится, что сотрудничество с Аддо было немедленно прекращено, и новый главный тренер будет представлен в ближайшее время.
Сообщается, что это решение было принято после двух неудачных результатов подряд. Сборная Ганы в товарищеском матче проиграла Германии со счетом 1:2, а ранее уступила Австрии со счетом 1:5.
Отметим, что Чемпионат мира 2026 года, который пройдет в США, Канаде и Мексике, будет проходить с 11 июня по 19 июля. Сборная Ганы будет бороться в группе L с Англией, Панамой и Хорватией.