Dünya Çempionatı öncəsi şok qərar:
2026-cı il Dünya Çempionatı başlamasına 72 gün qalmış Qana milli futbol komandasında gözlənilməz dəyişiklik baş verib.
Medianews.az xəbər verir ki, Komandanın baş məşqçisi Otto Addo vəzifəsindən azad olunub.
Qana Futbol Federasiyasının yaydığı açıqlamada bildirilib ki, Addo ilə əməkdaşlığa dərhal xitam verilib və yeni baş məşqçinin yaxın vaxtlarda təqdim olunacağı qeyd olunub.
Bu qərarın son iki uğursuz nəticədən sonra verildiyi bildirilir. Qana yığması hazırlıq oyununda Almaniyaya 1:2 hesabı ilə uduzub, daha əvvəl isə Avstriyaya 1:5 hesabı ilə məğlub olub.
Qeyd edək ki, ABŞ, Kanada və Meksikada keçiriləcək 2026 Dünya Çempionatı 11 iyun – 19 iyul tarixlərini əhatə edəcək. Qana yığması L qrupunda İngiltərə, Panama və Xorvatiya ilə mübarizə aparacaq.

Shock decision before the World Championship:
72 days before the start of the 2026 World Cup, an unexpected change occurred in the Ghana national football team.
Medianews.az reports that the team's head coach Otto Addo has been relieved of his duties.
The statement issued by the Ghana Football Federation noted that cooperation with Addo was terminated immediately and that a new head coach will be introduced soon.
It is reported that this decision was made after the last two unsuccessful results. The Ghana team lost to Germany 1:2 in a preparatory match and had previously been defeated by Austria 1:5.
It should be noted that the 2026 World Cup to be held in the USA, Canada, and Mexico will take place from June 11 to July 19. The Ghana team will compete in Group L with England, Panama, and Croatia.