"İcra məmurlarının fəaliyyətinə nəzarət Qaydası"
Nazirlər Kabineti 1 may 2000-ci il tarixli qərarı ilə təsdiq edilmiş "İcra məmurlarının fəaliyyətinə nəzarət Qaydası"nda dəyişiklik edib.
Qərara əsasən, bundan sonra elektron hərracların və ya dəyəri 5 000 manatdan az olan daşınar əmlakın "Dövlət satınalmaları haqqında" qanunun tələblərinə əsasən müəyyən edilən elektron ticarət platformaları vasitəsilə satışının həyata keçirilməsi üçün sifarişlərin verilməsinin, tələblərin təmin edilməsinin növbəliyi öyrəniləcək. İndiyə qədər onlar hərracların və yaxud dəyəri 5 000 manatdan artıq olmayan daşınar əmlakın icra xidmətinin müəyyən etdiyi ticarət şəbəkələrində satışının həyata keçirilməsi üçün sifarişlərin verilməsinin, tələblərin təmin edilməsinin növbəliyi öyrənilirdi.

Кабинет министров внес изменения в "Правила контроля за деятельностью исполнителей", утвержденные решением от 1 мая 2000 года.
Согласно решению, впредь будет изучаться очередность подачи заявок и обеспечение требований для осуществления продаж посредством электронных торговых платформ, определённых в соответствии с требованиями закона "О государственных закупках" для электронных аукционов или движимого имущества стоимостью менее 5 000 манат. Ранее изучалась очередь подачи заявок и обеспечение требований для осуществления продаж аукционов или движимого имущества стоимостью не более 5 000 манат в торговых сетях, определённых службой исполнения.