Tiktoker "Miray"ın həbs müddəti uzadıldı
Sumqayıt polisinin keçirdiyi əməliyyatla saxlanılan "TikTok"da "Miray" ləqəbi ilə tanınan Aysel Mustafayeva yenidən hakim qarşısına çıxarılıb.
Medianews.az "Unikal"a istinadən xəbər verir ki, Sumqayıt Şəhər Məhkəməsində keçirilən prosesdə xanım tiktokerlə bağlı qərar qəbul edilib.
Qərara əsasən, Aysel Mustafayevanın həbs müddəti daha 2 ay da uzadılıb.
Xatırladaq ki, bundan öncə xanım tiktokerin həbs müddəti 3 ay müddətinə uzadılmışdı.
Qeyd edək ki, "Miray" ləqəbi ilə tanınan Aysel Mustafayeva "TikTok"da söyüş və təhqir dolu yayımlar aparmaqda, eləcə də postlar paylaşmaqla tanınıb. O, postlarında dəfələrlə hüquq mühafizə orqanlarını və ayrı-ayrı vətəndaşları təhqir edib.
Xanım tiktoker ötən ilin avqustunda Sumqayıt Şəhər Polis İdarəsinin əməkdaşlarının keçirdikləri əməliyyat-axtarış tədbirləri nəticəsində şübhəli şəxs qismində saxlanılıb.
Sumqayıt Şəhər Məhkəməsinin qərarı ilə onun barəsində 4 ay müddətinə həbs-qətimkan tədbiri seçilib.
Ona qarşı Cinayət Məcəlləsinin 234.4-1-ci (narkotik vasitələrin qanunsuz dövriyyəsi - qabaqcadan əlbir olan bir qrup şəxs tərəfindən və ya mütəşəkkil dəstə tərəfindən törədildikdə) maddəsi ilə ittiham irəli sürülüb.

Айсель Мустафаева, известная в "TikTok" под псевдонимом "Мирай", задержанная в ходе операции полиции Сумгаита, снова предстала перед судом.
По информации Medianews.az со ссылкой на "Unikal", в ходе процесса в Сумгаитском городском суде было принято решение по поводу девушки-тиктокера.
Согласно решению, срок ареста Айсель Мустафаевой продлен еще на 2 месяца.
Напомним, что ранее срок ее ареста уже был продлен на 3 месяца.
Отметим, что Айсель Мустафаева, известная под псевдонимом "Мирай", прославилась в "TikTok" публикацией материалов, содержащих брань и оскорбления, а также размещением постов. В своих публикациях она неоднократно оскорбляла правоохранительные органы и отдельных граждан.
Девушка-тиктокер была задержана в августе прошлого года в результате оперативно-следственных действий сотрудников Управления полиции города Сумгаита как подозреваемая.
Сумгаитским городским судом в отношении нее была избрана мера пресечения в виде ареста сроком на 4 месяца.
Ей предъявлено обвинение по статье 234.4-1 Уголовного кодекса (незаконный оборот наркотических средств — если совершён группой лиц по предварительному сговору или организованной группой).