Barəsində məlumatlandırma icraatı tətbiq edilən kolların kəsilməsi barədə yalan və (və ya) təhrif olunmuş məlumat verənlər cərimələnəcək.
Medianews.az xəbər verir ki, bu, Milli Məclisin bu gün keçirilən iclasında müzakirəyə çıxarılan İnzibati Xətalar Məcəlləsinə təklif edilən yeni - 253-1.5-ci maddədə əksini tapıb.
Layihəyə əsasən, barəsində məlumatlandırma icraatı tətbiq edilən kolların kəsilməsi barədə yalan və (və ya) təhrif olunmuş məlumatın verilməsinə görə fiziki şəxslər beş yüz manat miqdarında, vəzifəli şəxslər üç min manat miqdarında, hüquqi şəxslər beş min manat miqdarında cərimə ediləcək.
Qeyd edək ki, İnzibati Xətalar Məcəlləsinə təklif edilən dəyişiklik “Yaşıllıqların mühafizəsi haqqında” qanunda çoxillik əkmələrin altında olan kənd təsərrüfatı təyinatlı torpaqlarda kolların kəsilməsinə görə müəyyənləşəcək yeni qayda ilə bağlıdır. Kolların kəsilməsi ilə bağlı məlumatlandırma icraatı həyata keçirilməlidir.

Those who provide false and/or distorted information about the cutting of bushes subject to notification proceedings will be fined.
Medianews.az reports that this is reflected in the new Article 253-1.5 proposed to the Code of Administrative Offenses, which was discussed at today's session of the National Assembly.
According to the draft, physical persons who provide false and/or distorted information about the cutting of bushes subject to notification proceedings will be fined five hundred manat, officials three thousand manat, and legal entities five thousand manat.
It should be noted that the proposed amendment to the Code of Administrative Offenses is related to the new rule established concerning the cutting of bushes in agricultural lands under perennial plantings, as stipulated in the Law on the Protection of Greenery. Notification proceedings must be carried out regarding the cutting of bushes.