Emin Ağalarov ilk dəfə AÇIQLADI:
İş adamı Emin Ağalarov Azərbaycan Prezidenti ilə ilk dəfə necə tanış olması və Leyla Əliyeva ilə münasibətlərindən danışıb.
Medianews.az xəbər verir ki, Sveta Bondarçukun qonağı olan Ağalarov Azərbaycan Prezidenti ilə İsveçrənin Sankt-Morits kurortunda tamamilə təsadüf nəticəsində qarşılaşdığını bildirib:
"Dostlarımla Sankt-Moritsə xizək sürürdük. Onlardan biri dedi ki, Azərbaycan Prezidenti də buradadır. Mən sadəcə yaxnlaşdım və "Salam, əlinizi sıxa bilərəm? Araz Ağalarovun oğluyam" dedim. Söylədi ki, "Mən sənin atanı tanıyıram, salam de".
Ailə həyatı və münasibətlərindən danışan iş adamı vurğulayıb ki, onların birliyi hər hansı bir statusa deyil, yalnız səmimi hisslərə əsaslanıb:
Bizim səmimi münasibətimizdən başqa əlaqəmizdə heç bir səbəb olmayıb. Leylanın onun yalnız xoşbəxtliyini istəyən möhtəşəm valideynləri vardı. Onlara başqa heç nə lazım deyildi. Onlar üçün vacib olan qızlarının xoşbəxtliyi idi". (Unikal)

Businessman Emin Agalarov spoke about how he first met the President of Azerbaijan and his relationship with Leyla Aliyeva.
Medianews.az reports that Agalarov, a guest of Sveta Bondarchuk, stated that he encountered the President of Azerbaijan completely by chance at the St. Moritz resort in Switzerland:
"I was skiing in St. Moritz with my friends. One of them said that the President of Azerbaijan was also here. I just approached and said, 'Hello, can I shake your hand? I am the son of Araz Agalarov.' He said, 'I know your father, say hello.'
Speaking about family life and relationships, the businessman emphasized that their union was based not on any status, but solely on sincere feelings:
There was no reason for our relationship other than our sincere feelings. Leyla had wonderful parents who only wished for her happiness. They needed nothing else. What was important for them was their daughter's happiness." (Unikal)