Emin Ağalarov ilk dəfə AÇIQLADI:
İş adamı Emin Ağalarov Azərbaycan Prezidenti ilə ilk dəfə necə tanış olması və Leyla Əliyeva ilə münasibətlərindən danışıb.
Medianews.az xəbər verir ki, Sveta Bondarçukun qonağı olan Ağalarov Azərbaycan Prezidenti ilə İsveçrənin Sankt-Morits kurortunda tamamilə təsadüf nəticəsində qarşılaşdığını bildirib:
"Dostlarımla Sankt-Moritsə xizək sürürdük. Onlardan biri dedi ki, Azərbaycan Prezidenti də buradadır. Mən sadəcə yaxnlaşdım və "Salam, əlinizi sıxa bilərəm? Araz Ağalarovun oğluyam" dedim. Söylədi ki, "Mən sənin atanı tanıyıram, salam de".
Ailə həyatı və münasibətlərindən danışan iş adamı vurğulayıb ki, onların birliyi hər hansı bir statusa deyil, yalnız səmimi hisslərə əsaslanıb:
Bizim səmimi münasibətimizdən başqa əlaqəmizdə heç bir səbəb olmayıb. Leylanın onun yalnız xoşbəxtliyini istəyən möhtəşəm valideynləri vardı. Onlara başqa heç nə lazım deyildi. Onlar üçün vacib olan qızlarının xoşbəxtliyi idi". (Unikal)

Бизнесмен Эмин Агаларов рассказал, как впервые познакомился с Президентом Азербайджана и о своих отношениях с Лейлой Алиевой.
По информации Medianews.az, Агаларов, будучи гостем Светы Бондарчук, сообщил, что с Президентом Азербайджана встретился случайно в швейцарском курорте Санкт-Мориц:
"Мы с друзьями катались на лыжах в Санкт-Морице. Один из них сказал, что Президент Азербайджана тоже здесь. Я просто подошёл и сказал: "Здравствуйте, можно пожать руку? Я сын Араза Агаларова." Он ответил: "Я знаю твоего отца, передай ему привет".
Говоря о семейной жизни и отношениях, бизнесмен отметил, что их союз основан не на каком-либо статусе, а только на искренних чувствах:
Кроме наших искренних отношений в нашей связи не было никакой другой причины. У Лейлы были великолепные родители, которые хотели только её счастья. Им ничего другого не было нужно. Для них главное было счастье их дочери". (Unikal)