Paşinyan Bakıya gəlmək
Ermənistanın Baş naziri Nikol Paşinyan jurnalistlərə verdiyi sensasion bəyanatda gələcəkdə Azərbaycana rəsmi səfər etmək niyyətində olduğunu açıq şəkildə elan edib.
Medianews.az xəbər verir ki, erməni hökumət başçısı ölkəsinin beynəlxalq əlaqələrini çoxşaxəli şəkildə inkişaf etdirmək əzmində olduğunu vurğulayaraq yaxın illərdə Bakıda keçirilməsi planlaşdırılan qlobal tədbirə qatılmaq istədiyini bildirib.
Paşinyan çıxışında rəsmi İrəvanın xarici siyasət prioritetlərinə toxunaraq qətiyyətlə qeyd edib: "Mən həm Moskvaya, həm Vaşinqtona, həm də Brüsselə gedəcəm. Artıq əvvəllər də bəyan etdiyim kimi, Bakıda təşkil olunacaq Avropa Siyasi Birliyinin sammitində şəxsən iştirak etmək imkanı qazanacağıma böyük ümid bəsləyirəm. Biz beynəlxalq münasibətlərimizi tamhüquqlu və genişmiqyaslı şəkildə inkişaf etdirmək niyyətindəyik".
Ermənistan Baş naziri həmçinin son dövrlər mətbuatda geniş müzakirə olunan bir mövzuya – İrəvanla Moskva arasında yaranan ciddi çatlar barədə iddialara da aydınlıq gətirib. O, Rusiya ilə münasibətlərdə guya hansısa gərginliyin mövcud olması barədə gəzən söhbətləri tamamilə "süni" adlandıraraq bu cür şayiələrin heç bir real əsası olmadığını iddia edib.(redaktoraz)

Премьер-министр Армении Никол Пашинян в сенсационном заявлении, данном журналистам, открыто заявил о своем намерении в будущем совершить официальный визит в Азербайджан.
Medianews.az сообщает, что глава армянского правительства подчеркнул свою решимость многопланово развивать международные связи своей страны и выразил желание принять участие в запланированном на ближайшие годы в Баку глобальном мероприятии.
В своем выступлении Пашинян коснулся приоритетов внешней политики официального Еревана и твердо отметил: "Я поеду и в Москву, и в Вашингтон, и в Брюссель. Как я уже ранее заявлял, очень надеюсь получить возможность лично участвовать в саммите Европейского политического союза, который будет организован в Баку. Мы намерены развивать наши международные отношения полно и масштабно".
Премьер-министр Армении также разъяснил последнее время широко обсуждаемую в прессе тему — заявления о серьезных конфликтах между Ереваном и Москвой. Он назвал разговоры о якобы имеющемся напряжении в отношениях с Россией полностью "искусственными" и заявил, что такие слухи не имеют никакой реальной основы. (redaktoraz)