Paşinyan Bakıya gəlmək
Ermənistanın Baş naziri Nikol Paşinyan jurnalistlərə verdiyi sensasion bəyanatda gələcəkdə Azərbaycana rəsmi səfər etmək niyyətində olduğunu açıq şəkildə elan edib.
Medianews.az xəbər verir ki, erməni hökumət başçısı ölkəsinin beynəlxalq əlaqələrini çoxşaxəli şəkildə inkişaf etdirmək əzmində olduğunu vurğulayaraq yaxın illərdə Bakıda keçirilməsi planlaşdırılan qlobal tədbirə qatılmaq istədiyini bildirib.
Paşinyan çıxışında rəsmi İrəvanın xarici siyasət prioritetlərinə toxunaraq qətiyyətlə qeyd edib: "Mən həm Moskvaya, həm Vaşinqtona, həm də Brüsselə gedəcəm. Artıq əvvəllər də bəyan etdiyim kimi, Bakıda təşkil olunacaq Avropa Siyasi Birliyinin sammitində şəxsən iştirak etmək imkanı qazanacağıma böyük ümid bəsləyirəm. Biz beynəlxalq münasibətlərimizi tamhüquqlu və genişmiqyaslı şəkildə inkişaf etdirmək niyyətindəyik".
Ermənistan Baş naziri həmçinin son dövrlər mətbuatda geniş müzakirə olunan bir mövzuya – İrəvanla Moskva arasında yaranan ciddi çatlar barədə iddialara da aydınlıq gətirib. O, Rusiya ilə münasibətlərdə guya hansısa gərginliyin mövcud olması barədə gəzən söhbətləri tamamilə "süni" adlandıraraq bu cür şayiələrin heç bir real əsası olmadığını iddia edib.(redaktoraz)

In a sensational statement to journalists, Armenia's Prime Minister Nikol Pashinyan has clearly announced his intention to make an official visit to Azerbaijan in the future.
Medianews.az reports that the Armenian head of government emphasized his determination to develop his country's international relations in a multifaceted manner and expressed his desire to participate in the global event planned to be held in Baku in the coming years.
In his speech, Pashinyan touched upon the foreign policy priorities of official Yerevan and stated firmly: "I will go to Moscow, Washington, and Brussels. As I have already declared before, I have great hope to personally attend the European Political Community summit to be held in Baku. We intend to develop our international relations in a full-fledged and wide-ranging manner."
The Prime Minister of Armenia also clarified the claims regarding a serious rift between Yerevan and Moscow that has been widely discussed in the press recently. He called the talks about alleged tensions in relations with Russia completely "artificial" and claimed that such rumors have no real basis. (redaktoraz)